KETEM Sincanlı Hanımlar İçin Hayati Önem Taşıyor

Geliştirdiği sosyal ve kültürel projelerle farkındalık yaratan Sincan Belediyesi sağlık alanında da çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile iş birliği yaparak kanser konusunda toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Sincan Belediyesi konak sakinlerine kanser taraması ve diğer hizmetlerden faydalanması için ücretsiz destek sağlıyor.

KETEM Sincanlı Hanımlar İçin Hayati Önem Taşıyor
Bu içerik 1045 kez okundu.

Erken teşhis hayat kurtarır prensibiyle yola çıkan Sincan Belediyesi Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile birlikte Sincan halkını bilinçlendirmek için çalışıyor. Konak sakinlerinin belirli günlerde Sincan Osmanlı mahallesinde bulunan KETEM merkezlerine ücretsiz ulaşımını sağlıyor. Böylece Kanser taraması ve diğer hizmetlerden faydalanmalarına destek oluyor.

KANSER İÇİN GEÇ KALMAYIN

KETEM’de;

30 – 65 yaş arası kadınlar rahim ağzı kanseri,

40 – 69 yaş arası kadınlar meme kanseri,

50 – 70 arası kadın ve erkekler de kolon kanseri taramaları ücretsiz yapılıyor.

EĞİTİM SEMİNERLERİ DE DÜZENLENİYOR

KETEM’de kanser taramalarının yanı sıra Kanser hastalığında erken teşhisin önemini vurgulayan eğitimler de veriliyor. Beslenme ve diyetisyen, sigara bağımlılığı ile mücadele gibi hizmetler sunuluyor.

HİZMETLER ÜCRETSİZ

Vatandaşlar kanser taraması ve diğer hizmetlerden tamamen ücretsiz faydalanıyor. 9 Nisan’dan bu yana toplam 100 kişinin kanser taraması yapıldı, 5 konakta eğitim seminerleriyle halk bilinçlendirildi. Ücretsiz hizmetlerden yararlanmak isteyenler sadece nüfus cüzdanları ile Sincan konaklarına başvurabilir.

Sağlık KETEM Doktor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
LucasOul     2019-11-08 http://trustonlinepharmacies.com - which is best drug for erectile disfunvtion? canadian pharmacy prices
Josephgub     2019-11-08 http://trustnlinepharmacy.us when will an ed drug like vigari be available in drug stores withiout a prescrpition walmart pharmacy cialis price
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR