Yüzlerce hayvana yuva bulundu...

Mamak’ta bulunan sokak hayvanlarına yönelik rehabilite çalışmalarını düzenli olarak yürüten Mamak Belediyesi örnek bir çalışmaya da imza atıyor.

Yüzlerce hayvana yuva bulundu...
Bu içerik 762 kez okundu.

Sahipsiz ya da sokağa bırakılmış evcil hayvanları sahiplendirme çalışması yapan Mamak Belediyesi yüzlerce hayvana sıcak yuva buldu.

Sahipsiz olarak Mamak sınırları içerisinde dolaşan köpekleri barınağa getiren Mamak Belediyesi veteriner ekipleri öncelikli olarak burada gerekli ve acil müdahaleleri yapıyor. Küpelenerek kayıt altına alınan köpeklere yönelik sahiplendirme çalışmaları başlıyor.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Binlerce hayvanı rehabilite ettik. Kısırlaştırılıp, gerekli kayıtları alınan hayvanlar hem sağlığına kavuşturuluyor hem de sahiplendiriliyor” dedi. Tedavisi ve gerekli kayıtları yapılan hayvanlar daha sonra fotoğraflanıyor. Mamak Belediyesi’nin resmi web adresi olan www.mamak.bel.tr bulunan sahiplenmek için tıklayın linkine konuluyor. Barınakta bulunan sahipsiz havyalar bu link üzerinden görülebiliyor. Her türlü aşısı ve bakımı yapılmış yavru yada yetişkin hayvan sahiplenmek isteyen hayvan severler internet sitesinden bütün ayrıntıları görebiliyor ve barınaktan istediği hayvanı tamamen ücretsiz olarak sahiplenebiliyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR