Yılbaşı programlarını iptal etti

15 Aralık gününden bu yana Şırnak, Cizre ve Silopi'de devam eden askeri operasyonlar nedeni ile TSK yılbaşı programlarını iptal ettiğini açıkladı. Operasyonlarda şehit olan, yaralanan askerler ve bölgede zor günler geçiren vatandaşlara saygı nedeni ile yılbaşı programlarının iptal edildiği açıklandı.

Yılbaşı programlarını iptal etti
Bu içerik 1452 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri 15 Aralık gününden bu yana devam eden askeri operasyonlar nedeni ile yılbaşı programlarının iptal edildiğini açıkladı. Şırnak ve Diyarbakır'da yoğunlaşan askeri operasyonlarda şehit olan ve yaralanan askerlere saygıdan dolayı TSK bütün yılbaşı programlarını iptal etti. 

TSK'nın aldığı karar ile askeri birliklerde yılbaşı programlarının yapılmayacağı açıklandı. TSK 2012 yılında yaşanan Van depreminin ardından da yılbaşı programlarını iptal etmişti. 

Cizre, Silopi ve Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yoğunlaşan operasyonlar nedeni ile güvenlik güçleri ve bölge halkının zor günler geçirdiğini açıklayan Genelkurmay Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertugrulgazi Özkürkçü yılbaşı programlarının bu nedenle iptal edildiğini söyledi. 

15 Aralık gününden bu yana bölücü terör örgütü PKK milatanları ile savaşan güvenlik güçlerine teşekkür eden Özkürkçü bu zor günlerin yakın zamanda sona ereceğini umut ettiğini belirtti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR