Yerli Malı Haftası etkinlikleri...

Ankara Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Doğru Beslenmeye Birlikte Adım Atalım Projesi'' kapsamında, Dr. Ufuk Ege Anaokulu'nda düzenlenen etkinlikte, “Yerli Malı Haftası” başladı.

Yerli Malı Haftası etkinlikleri...
Bu içerik 630 kez okundu.

12-18 Aralık günlerinde kutlanan hafta dolayısıyla Batıkent Dr. Ufuk Ege Anaokulu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, projeye katkı sunan Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Ankara Üniversitesi yetkilileri katıldı. 
“Doğru Beslenmeyle Birlikte Adım Atalım Projesi”ni, çocuklara doğru beslenme alışkanlığı kazandırılmasında önemli bir proje olarak değerlendirdiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynakları Dairesi Başkanı Özgür Güven, Yerli Malı Haftası'nı da fırsat bilip, Dr. Ufuk Ege Anaokulu’nda pilot uygulama yaparak, bugünü düzenlediklerini söyledi. 
“Yerli Malı Haftası”nın giderek anlamını yitirmekte olduğunu kaydeden Güven, “Düzenlediğimiz bu pilot Yerli Malı Haftası kutlamasında, özel olarak doğal ve ev yapımı yöresel lezzetleri bulundurmaya özen gösterdik. Ümit ediyoruz başlattığımız bu uygulama, diğer okullara ve Yerli Malı Haftası kutlamalarına örnek teşkil edecek ve Yerli Malı Haftası, taşıdığı özel anlamı yeniden kazanacak” dedi. 
Etkinlikte daha sonra Dr. Ufuk Ege Anaokulu öğrencileri, doğru beslenmenin önemini vurgulayan mesajları, skeçler, oyunlar ve şarkılarla dile getirdiler. 
Toprak Mahsulleri Ofisi’nce hazırlanan ve su tasarrufunun önemini konu alan bir çizgi filmin de izlendiği etkinlikte, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Gıda Hijyeni Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ufuk Tansel Şireli, çeşitli görseller ve çizgi film eşliğinde, sağlıklı beslenme, vücut temizliğiyle ilgili uyulması gereken kuralları eğlenceli bir üslupla anlattı. 
Daha sonra konuklar, Dr. Ufuk Ege Anaokulu velilerinin hazırladığı Ankara ve ilçelerine özgü yemeklerin tadına baktılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR