Yaşam Merkezleri şehirleri yaşatır...

Değeri yaklaşık 20 milyon TL olan Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi’nin inşaatına başladı. Kapalı yüzme havuzu, eğitim, kültür ve sosyal alanları bulunan tesisin 2 yılda tamamlanması planlanıyor.

Yaşam Merkezleri şehirleri yaşatır...
Bu içerik 522 kez okundu.

Etimesgut Belediyesi, büyük bir yatırıma daha başladı. Elvan Mahallesi’nde Ahimesut Bulvarı üzerindeki alana inşa edilecek Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi’ne ilk kazma vuruldu. 10 bin metrekare inşaat alanına sahip merkezin ekonomik değeri 20 milyon TL’yi bulacak. 

 

Tesis, konumu itibariyle birçok kişinin rahatlıkla ulaşabileceği Ahimesut, Elvan, Oğuzlar ve Topçu Mahallelerinin ortak noktasına yükselecek. Elvanköy Mezarlığı otoban giriş güzergahı üzerindeki merkez tamamlandığında 7’den 70’e herkese hitap edecek. 

 

NELER OLACAK? 

Tesis 2 ayrı bloktan oluşacak. 1. Blokta yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odası yer alacak. Bu blok daha çok spor ve eğlence ağırlı olacak. Spor ve eğitim alanlarının da hizmet vereceği blokta fitness, aerobik solanları ile kafeterya bulunacak. 

 

SOSYAL DONATILAR 

Tesiste eğitim, kültür ve sanat faaliyetleri için ayrı bir blok yapılacak. Konferans ve seminer gibi etkinlikler için çok amaçlı salon ve eğitim birimlerinin de yer alacağı merkezde, etiSEM birimi de kurulacak. etiSEM’de kişisel gelişim ve mesleki eğitim kursları verilecek. 

 

BÜYÜK BİR YATIRIM 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi adını verdikleri tesisin hafriyat çalışmalarına başladıklarını söyledi. Bu yıl içinde birçok tesise start verdiklerini kaydeden Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Engelsiz Yaşam Merkezi, Yapracık Emekli Dinlenme Evi, Yapracık Spor Merkezi inşaatlarımıza başlamıştık. Ahi Elvan Aile Yaşam ve Eğitim Merkezimizin de hafriyatını alıyoruz. Bu tesis ilçemiz için önemli bir yatırımdır. İnşallah 2 yıl içinde tamamlamak istiyoruz. Tamamlandığında ilçemiz 3. havuzuna, eğitim, kültür ve sosyal alanlarına kavuşacak” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR