Yasak protesto edildi

Barış Bloku tarafından organize edilen ‘Büyük Barış Yürüyüşü’ İstanbul Valiliği’nce yasaklandı. Yasağın ardından Aksaray Meydan’da toplanan kalabalık bir grup kararı protesto için basın açıklaması yaptı. ‘Büyük Barış...

Yasak protesto edildi
Bu içerik 487 kez okundu.
Barış Bloku tarafından organize edilen ‘Büyük Barış Yürüyüşü’ İstanbul Valiliği’nce yasaklandı. Yasağın ardından Aksaray Meydan’da toplanan kalabalık bir grup kararı protesto için basın açıklaması yaptı.
‘Büyük Barış Yürüyüşü’ne getirilen yasağın ardından etkinliği düzenleyen grup üyeleri Aksaray Meydanı’nda kararı protesto etti. Grup adına yapılan açıklamaların ardından söz alan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “Yürüyüşümüz iptal edildi. Uluslararası bir yürüyüş olarak tasarlıyorduk bunu ama basın açıklaması olarak gerçekleştirdik” dedi.
Meydanda yapılan açıklamanın ardından grup yürüyüşe geçmek istedi. Polis yolu kapatarak grubun yürümesine izin vermedi. Ardından ara sokaklardan yürümek isteyen gruba polis yine müsaade etmedi. Zaman zaman gerginliğin yaşandığı eylemde, yeniden meydana yönelen göstericilere son kez uyarıda bulunuldu. Grup yapılan son uyarıların ardından olaysız şekilde meydandan ayrıldı.
(İHA)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR