Vizyona girdi tüm rekorları kırdı

Düğün Dernek 2: Sünnet filmi vizyona girdi.

Vizyona girdi tüm rekorları kırdı
Bu içerik 787 kez okundu.

Cuma günü vizyona giren Düğün Dernek 2: Sünnet ilk üç günde rekor kırdı. Cuma günü vizyona giren ´Düğün Dernek 2: Sünnet´ beklendiği gibi rekorları alt üst etti. Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerinde yer aldığı film ´Düğün Dernek 2: Sünnet´ ilk üç günde 1.375.000 sinemasever tarafından izlendi ve büyük başarıya imza attı.Serinin ilk filmi Düğün Dernek’in ilk üç gün performansı 572.838’de kalmıştı. Düğün Dernek Toplam’da 6.980.070 tarafından izlenmişti.

 

‘Düğün Dernek 2 Sünnet’ ilk 3 günde 1.375.000 kişi tarafından izlendi. 1200 salonda gösterilmeye başlayan film, yoğun talep nedeniyle 1400 salona çıktı.

 

Toplam izleyicide 7.369.098 kişi ile rekoru elinde bulunduran Recep İvedik 4 ilk üç gününde 1.641.474 sinemasever tarafında izlendi.

 

Filmin yönetmenliğini Selçuk Aydemir'e yaparken oyuncu kadrosunda Ahmet Kural ve Murat Cemcir başrolde rol alırken onlara Rasim Öztekin, Devrim Yakut, İnan Ulaş Torun, Şinasi Yurtsever ve Barış Yıldız gibi isimler eşlik ediyor.

DÜĞÜN DERNEK FİLMİ KONUSU
 
Düğün Dernek, 2013 yapımı, komedi türündeki Türk filmi. Yapımcılığını BKM'nin üstlendiği filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir yaptı. Filmin başrollerinde ise Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut ve Barış Yıldız yer aldı. Film, Sivas'ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail'in yurt dışından dönen oğlu Tarık'a düğün yapma çabasını ve başlarına gelen komik olayları konu almaktadır.
 
Film Türkiye'de, 6 Aralık 2013 tarihinde 229 adet kopya ile gösterime girdi. Gösterime girdiği ilk üç gün içinde 572.838 kişi tarafından seyredilerek Turkish lira symbol 8x10px.png5.947.213 hasılat elde etti. 2014 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'de son otuz yılın en çok izlenen filmi ünvanını Fetih 1453 filminden aldı. Film genel olarak iyi eleleştiriler alırken bazı film eleştirmenlerince, Murat Cemcir ve Ahmet Kural'ın aralarındaki uyumun filmde ön plâna çıktığı görüşü dile getirildi.
 
 
Konusu

 
Sivas'ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail'in oğlu Tarık yurt dışından dönüş yapar. Bu dönüş ilk başta herkes tarafından memleket hasreti olarak yorumlansada gerçek daha farklıdır. Tarık Letonya'da çalıştığı sırada Marika adında bir kızla beraberdir. Tarık'ın Letonya'da çalışabilmesi için de tek şart Marika ile evlenmesidir. Babasının rızasını almak için gelen Tarık'a, İsmail düğün yapma kararı alır. Ancak bu evlilik kararı çok hazırlıksız bir zamanda gelmiştir. Ancak İsmail oğluna düğün yapmayı bir gurur meselesi yaparak, Tüpçü Fikret, Çetin ve köyde görevli öğretmen Saffet'i toplayarak maddi imkansızlıklarla 10 gün içerisinde görkemli bir düğün yapma telaşı içerisine düşer.
 
Fikret, ilk önce Sivas'ta tanıdığı bir otel sahibi olduğunu söyleyerek düğün mekanının otel olacağı sözünü verir. Fakat işler sanıldığı kadar kolay olmaz. Düğünün köy meydanında mütevazi bir şekilde yapılması için hazırlıklar başlar. Her şey yolunda gidiyor gibi görünsede, düğün gecesi gelin devenin sırtında kaybolur. Düğün esnasında başlarına istenmeyen birçok komik olay gelir. Bu sırada ise Letonya'dan gelinin gerçek nişanlısı mafyası ile birlikte düğünü basar.
 
Oyuncu kadrosu[değiştir | kaynağı değiştir]
Ahmet Kural - Fikret (Tüpçü)
Murat Cemcir - Çetin (Çeto)
Rasim Öztekin - İsmail
Zerrin Sümer - Şengül Teyze
Jelena Boliç - Marika
Barış Yıldız - Muallim Saffet (Öğretmen)
Devrim Yakut - Hatice
Şinasi Yurtsever - Yılmaz
İnan Ulaş Torun - Damat Tarık
Erol Aksoy - Nazmi Emmi (Amca)
Kemal İnci - İsmail'in abisi
Reyhan İlhan - İsmail' in yengesi
Lelde Dreimane - Marika'nın arkadaşı
Toms Liepajnieks - Marika'nın arkadaşının sevgilisi
Rihard Lepels - Marika'nın gerçek nişanlısı
Emel Sayın - Kendisi
Sırrı Süreyya Önder - Otel sahibi Sırrı
Korhan Herduran - Kuyumcu
Burak Satıbol - Beyaz eşyacı
Cemil Şahin - Camii müezzini
Basri Albayrak - İmam
Tuğçe Kurşunoğlu - Otel resepsiyonisti 1
Açalya Samyeli Danoğlu - Otel resepsiyonisti 2
Olgun Toker - Otel güvenliği
Binnur Kaya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR