Vatandaş ve çalışanlar karşı karşıya geliyor

Tasarruf tedbirlerinin bizzat halkın hizmet alma hakkı üzerinde uygulanması vatandaş ile PTT’nin çalışan üreten personelinin arasını her geçen gün biraz daha açtığı, bunun ötesinde halkımızın hizmet almasının engellendiği açıkça ifade edilebilir.

Vatandaş ve çalışanlar karşı karşıya geliyor
Bu içerik 2327 kez okundu.

PTT’nin bir an evvel hizmetten tasarrufa son verip, eksik personelle yürütülmeye çalışılan asli görevlerini layıkı ile yapabilmesinin gerçekleştirilebilmesi için İVEDİLİKLE personel açığının gerçek verilere göre tamamlanmasıdır. Aksi taktirde halkımızın hizmetinin bilerek aksatıldığını tüm kamuoyuna daha fazla gerçeklerle tüm açıklığı ile anlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

BAZI BÖLGELERDE POSTALAR BİRİKTİRİLİP TOPTAN DAĞITILIYOR

 PTT yöneticileri, personel eksikliği yaşanan birçok merkezde gelen postaları, 10-15 gün hatta 1 ay boyunca beklettikten sonra, başka merkezlerde görevli personeli bu merkezlere taşıyarak, biriken postaları toptan şekilde sahiplerine ulaştırıyor. Bu da posta ve kurye hizmetlerinde gecikmelere yol açıyor ve vatandaştan yoğun şikâyet alıyor.

PERSONEL YILLIK İZİN BİLE KULLANAMIYOR

Geciken hizmetler nedeniyle sürekli görev yaptıkları bölge sakinlerinin yüzlerine bile bakamadıklarını ifade eden dağıtıcılar, “Bizim çalışmaktan yana bir sorunumuz yok; zaten gece gündüz çalışıyoruz. Ama 10 kişinin işini 3 ya da 4 kişi yapmak zorunda kaldığımız için hizmette aksamalar, gecikmeler oluyor. Bizler de gişe önlerinde bekleyen vatandaşımıza işlem yaparken, gecikmiş postayı vatandaşa teslim ederken derdimizi anlatmakta güçlük çekiyoruz. Biz vatandaşımıza en güzel hizmeti, en hızlı şekliyle sunmayı arzu ediyoruz. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı, hizmetlerimizde aksamalar oluyor. Bizler bu duruma, vatandaştan daha fazla üzülüyoruz ” diyorlar. Ancak bunu bu şekilde vatandaşa ifade etmeleri de genelge ile yasaklanmıştır.

PTT’nin anonim şirkete dönüştürülmesi ile daha çağdaş bir yönetim anlayışına kavuşacağını iddia eden yöneticiler, şimdi personel giderlerinden kısarak, personel sayısını azaltarak yalnızca personel giderleri üzerinden şirketin kârlılığını artırma yolunu seçiyorlar. Bu da PTT çalışanlarının her geçen gün biraz daha fazla iş yüküyle karşı karşıya kalmasına neden oluyor.  Sabahın erken saatlerinden, günün ilerleyen saatlerine kadar bazı yetlerde mübalağasız 11-12 saat süre ile aralıksız çalışmak zorunda kalan personelin yine de vatandaşı memnun edememekten dolayı rahatsız olduğu ifade ediliyor.

Personel yetersizliği gişelerde yoğunluk yaşanmasına, dağıtım işlemlerinde aksamalara ve PTT’nin imajının bozulmasına yol açsa da işlerin durma noktasına geldiği kurumda, yetkililer ben anlamam yapacaksın tavırlarını sürdürüyor.  Hatta geçtiğimiz aylarda yürürlüğe giren performans sistemi ile birlikte personelin daha da fazla çalışmak zorunda kalacağı, aksi takdirde performans değerlendirme notunun yetersizliği nedeniyle çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya kalmaları bile hedeflenmiş ise de sendikamız bu konuda personelin hakları için yargıya gitmiştir. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR