Valilikten çok önemli açıklama "morgdaki cenazeler..."

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak'ın Silopi ve Cizre ilçesinde cenazelerin gömülemediği ve morgda tutulduğuna yönelik haberler gündeme geliyordu. Bugün Şırnak Valiliği konu hakkında açıklama yaptı. Şırnak Valiliği PKK'ya yakın yayınlar tarafından gündeme getirilen haberlerin kesinlikle doğruyu yansıtmadığını açıkladı.

Valilikten çok önemli açıklama
Bu içerik 1320 kez okundu.

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Cizre ve Silopi'de cenazelerin aileleri tarafından alınamadığı ve defnedilemediği gündeme gelmişti. Günlerdir bu konu hakkında gündeme gelen haberler için Şırnak Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada sokağa çıkma yasağı nedeni ile cenazelerin morgda tutulduğuna dair haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıkladı. 

PKK'ya yakın yayın organları tarafından gündeme getirilen haberler hakkında açıklama yapan Şırnak Valiliği Cizre ve Silopi'di sağlık, gıda, ilaç ve defin hizmetlerinin Kaymakamlık tarafından karşılandığını açıkladı. 

Günlerdir sıcak çatışmaların yaşandığı Cizre ve Silopi'de morgda bekleyen cenazelerin hepsinin adli işlemlerinin tamamlandığı bildirildi. Sokağa çıkma yasağının başladığı günden bu yana 15 cenazenin defin işleminin gerçekleştiğini açıklayan Valilik morgda kalan cenazelerin aileleri tarafından alınmadığını bildirdi. 

PKK milatanlarının, morgda bekleyen cenazeleri kullanarak provakasyon ve şov yapmak istemeleri üzerine acılı ailelerin defin işlemini gerçekleştiremediği bildirildi. Ailelerin PKK milatanlarının baskısından ötürü cenazelerini almaya gelemediklerini açıklayan Valilik basına yansıyan haberlerin yanlı ve yanlış olduğunu açıkladı. 

 Açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada ilimiz Cizre ve Silopi ilçelerinde sokağa çıkma yasağı sebebiyle cenazelerin morgda tutulduğu ve defnedilemediği yönünde çıkan haberlerin tamamı asılsız ve gerçek dışıdır" ifadeleri kullanıldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR