Vali: Belediye Başkanı nerede...

Siirt'te, askerler, 3. Komando Tugay Komutanlığı'ndan törenin başladığı Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na kadar "Her şey Vatan için" ve "Vatan sana canım feda" sloganları eşliğinde yürüdü.

Vali: Belediye Başkanı nerede...
Bu içerik 713 kez okundu.

Atatürk Anıtı'ndaki çelenk sunma törenine katılan Vali Mustafa  Tutulmaz, Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ı temsilen katılan Belediye Başkan  Yardımcısı Zekeriya Çığır'a "Belediye Başkanı nerede?" diye sordu. Çığır'ın net bir cevap verememesi üzerine Tutulmaz, "Ne yapıyor, bölgeyi mi kurtarıyor, özerklik mi ilan edecekler?" diye sordu.

 

Tutulmaz ve Çığır'ın kısa süreli diyaloğunun ardından Atatürk Anıtı'na  çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törene, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, Emniyet Müdürü  Metin Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Akçakale ile kamu kurum ve  kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Daha sonra Vali Tutulmaz, makamında tebrikleri kabul etti. Hükümet konağı önünde devam eden törende Vali Tutulmaz, Garnizon  Komutanı Tuğgeneral Şimşek ve Belediye Başkan Vekili Çığır, vatandaşları  selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajının okunduğu törende günün anlam ve  önemini belirten konuşmalar yapıldı. Kutlama, geçit töreni ile sona erdi.


Milleyitin haberi....

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR