TÜRKSOY Etimesgut'a yakışıyor...

Çapan giyen Başkan Demirel, "Dünyanın neresinde olursa olsun, bize ait değerlerin hepsine sahip çıkıyoruz" dedi.

TÜRKSOY Etimesgut'a yakışıyor...
Bu içerik 1111 kez okundu.

ETİMESGUT'TA KAZAK BESTECİ TATTİMBET ANISINA PARK AÇILDI 

Etimesgut Belediyesi, Kazakistan’ın ünlü bestekârı Tattimbet Kazangapulı’nın 200. doğum yılı anısına, ilçedeki bir parka bestecinin adını verdi. Tattimbet Kazankapulı Parkı'nın açılış törenine Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ile birlikte TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Karagandı Eyalet Vali Yardımcısı Jandos Abişev, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKIYORUZ Törende konuşan Başkan Demirel, "Belediye olarak bizim olana sahip çıkıyoruz. Dünyanın neresinde bir değerimiz, bir kültürümüz varsa onu sahipleniyoruz. Onun yaşatılması için çalışıyoruz. Kazakistan'lı besteci Tattimbet de Türk dünyasının önemli bir sanatçısıdır. Onun adının ilçemizde yaşatılması için bu parkımıza 'Tattimbet Parkı' adını verdik" dedi. 

DEMİREL ÇAPAN GİYDİ "Kendi kültürümüze sahip çıkmak hem görevimiz hem borcumuz" diyen Düsen Kaseinov da Başkan Demirel'e Kazak kültürüne verdiği destek için teşekkür etti. Programda Vali Yardımcısı Jandos Abişev, Başkan Demirel'e Kazak geleneksel giysisi çapan giydirdi. Kazakistan Korosu tarafından Tattimbet'in bestelerinden oluşan mini bir konser verildi. Daha sonra Başkan Demirel Kazak heyetiyle birlikte parkın açılışını gerçekleştirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR