Türkiye'yi çok zorladılar...

Suriyeli göçmenlerin Türkiye'de kalması için Avrupa Birliği ile yapılan anlaşma gereği 89 ülke vatandaşları artık Türkiye'ye giriş yaparken vizeye ihtiyaç duyacaklar. Türkiye ile Avrupa Birliği arasında imzalanan anlaşma gereği Türkiye 89 ülke ile yaptığı vizelerin kaldırılması anlaşmasını feshedecek. Anlaşmanın feshedilmesinin ardından İran ve Rusya'nın da içinde bulunduğu ülke vatandaşları Türkiye'ye girerken vize almak zorunda kalacaklar.

Türkiye'yi çok zorladılar...
Bu içerik 1345 kez okundu.

AB'nin göçmen krizine çözüm bulmak için Türkiye ile yaptığı anlaşma gereği 89 ülke ile vize anlaşmaları iptal edilecek. Daha önceki yıllarda Türkiye Türki Cumhuriyetler ve Sovyetler Birliği ülkeleri ile karşılıklı olarak vizeleri kaldırmıştı. 

Turizm ve ticareti canlandırmak için yapılan bu vize anlaşmaları AB ile yapılan son anlaşmanın ardından çöpe gidecek. Suriyeli sığınmacıların Avrupa'ya gelmesini engellemek için Türkiye ile anlaşan Avrupa Birliği vize uyguladığı ülkelere Türkiye'nin de vize uygulamasını anlaşma şartı olarak belirledi. 

Avrupa Birliği ile yapılan anlaşma gereği Türkiye karşılıklı olarak vizeleri kaldırdığı 89 ülkeye yeniden vize şartı getirmeye hazırlanıyor. AB ile yapılan anlaşmanın ardından Türkiye 89 ülke ile yaptığı anlaşmayı Haziran ayında feshedecek. 

Türkiye turizmini canlandıran Rus ve İranlı turistler artık Türkiye'ye gelmek için vize almak zorunda kalacaklar. Türk vatandaşlarının Schengen bölgesi ülkelerine vizesiz girişi için bu sürecin hızlandırılmasına karar verilmişti. AB sürecin hızlandırılması halinde Türkiye'nin 89 ülkeye yeniden vize uygulamasını istedi. 
 

AB ile varılan anlaşma kapsamında Türkiye vatandaşlarının Schengen Bölgesi ülkelerine vizesiz girişi için sürece hız verilmesi kararlaştırılmıştı.

AB ile yapılan anlaşma uyarınca bu ülkelerin vatandaşlarından Türkiye'ye girişlerinde Haziran ayından itibaren tekrar vize talep edilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR