Türkiye'ye kritik ziyaret

ABD Başkan yardımcısı Joe Biden yakında Türkiye'ye gelmeye hazırlanıyor. IŞİD'e yönelik yapılacak olan operasyonları görüşmek için Türkiye'ye gelmeye hazırlanan Biden'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile görüşmesi bekleniyor.

Türkiye'ye kritik ziyaret
Bu içerik 1451 kez okundu.

Önümüzdeki günlerde ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye'ye gelecek. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in IŞİD'e yönelik yapılacak olan operasyonları görüşmek üzere Ocak ayında Türkiye'ye geleceği öğrenildi. Önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gelmeye hazırlanan Biden'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmesi bekleniyor. 

Bugün Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Biden'in Dünya Ekonomi Forumu için Davos’a yapacağı ziyaretten önce Türkiye'ye geleceği bildirildi. 

AP haber ajansı Ocak ayında Türkiye'ye gelecek olan Biden'in, Türkiye'den Suriye sınırında IŞİD'e yönelik güvenlik önlemlerini artırmasını istediğini ve görüşmenin bu çerçevede gerçekleşeceğini yazdı. Ajans haberinin devamında iki IŞİD militanının Ankara'da bombalı saldırı hazırlığı yaparken yakalandığına dikkat çekti. 

 Haberde Biden’ın, Irak ve Türkiye arasında Musul’a Türk askeri gönderilmesinin ardından patlak veren krizin çözümü konusunda da çaba gösterdiği ifade edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR