Türkiye'nin en zengini belli oldu!

Dünyanın en prestijli ekonomi dergisi olan Forbes Türkiye'nin en zengin isimlerini açıkladı. Forbes'in açıkladığı listeye göre Türkiye'nin en zengin adamı 2,9 milyar dolarla üçüncü defa Murat Ülker oldu.

Türkiye'nin en zengini belli oldu!
Bu içerik 1488 kez okundu.

Forbes dergisi Türkiye'nin en zengin 100 ismini açıkladı. Listenin zirvesinde olan isim bu sene de değişmedi. Dünyanın en prestijli ekonomi dergilerinden biri olan Forbes yaptığı basın toplantısı ile  "En Zengin 100 Türk" listesini açıkladı. 

Forbes dergisinin hazırladığı listenin başında yer alan isim 2,9 milyar dolarla Murat Ülker oldu. Geçtiğimiz yıl 4,4 milyar dolar ile listenin başında olan Murat Ülker bu sene 1,5 milyar kayıpla yine zirveyi kimseye bırakmadı. 

Forbes Dergisinin yaptığı listeye bakıldığında geçtiğimiz yıla nazaran iş adamlarının toplam servetinde 6 milyar dolar azalma olduğu görüldü. 

FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin 2,6 milyar dolar servetiyle geçen yıl olduğu gibi yine ikinci sırada, 2,4 milyar dolar serveti ile Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de üçüncü sırada ise geliyor. 
Toplantıda listeye ilişkin bilgiler veren Forbes Türkiye Yayın Yönetmeni Burçak Güven, listenin zirvesinin değişmediğini ancak listenin tamamında çok fazla değişiklik bulunduğunu söyledi. 

Türkiye'nin en zengini belli oldu!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR