'Türk olmaktan nefret ediyorum'

Geçtiğimiz aylarda eşinden boşanan Teoman'ın yıllar önce yaptığı bir itiraf hayranlarını şok etti. Uzun zamandır albüm çıkarmayan Teoman yıllar önce yazdığı bir yazıda Türk olmaktan nefret ettiğini dile getirmiş. Küçükken İsviçre'deki teyzesini ziyarete giden Teoman bu ziyaretin ardından kaleme aldığı yazıda Türk olmaktan midesinin bulandığını yazmış.

'Türk olmaktan nefret ediyorum'
Bu içerik 723 kez okundu.

Uzun zamandır albüm yapmayan ve müzik hayatına ara veren Teoman'ın yıllar önce ki bir itirafı herkesi çok şaşırttı. Küçükken İsviçre'de yaşayan teyzesini görmeye giden Teoman o ziyaretin bütün düşüncelerini değiştirdiğini söyledi. 

Bir dergiye yaptığı itirafta Teoman bir dönem Türk olmaktan nefret ettiğini ve hatta bu durumun midesini bulandırdığını yazmış. Yıllar önce kaleme aldığı yazıda çocukluğundan kesitler anlatan Teoman 14 yaşında iken İsviçre'ye gittiğini bu ülkede geçirdiği kısa sürede çok etkilendiğini kaleme almış. 

Teoman kaleme aldığı yazıda Türk olmak hakkında bütün düşüncelerinin zamanla değiştiğini yazmış. Ama bir dönem ülkedeki yaşanan pek çok şeyden nefret ettiğini yazan Teoman'ın bu yazısı tepki topladı. İsviçre'ye gittiğinde eniştesinin sözleri ile Türkiye hakkında bütün düşüncelerinin değiştiğini yazan Teoman ancak lotoyu tutturduğunda İsviçre'de yaşayacağını düşünmüş uzun bir süre.
 

Teoman'ın çok ses getiren o sözleri şöyle; ''Türkiye'den İstanbul'dan, Topkapı Garı'ndan, Türk Sanat Müziği'nden, türkülerden, tıklım tıklım otobüslere binerken başkalarının önüne geçmek için çabalamaktan, folklordan, futboldan, kuyruğa girmeyi bilmeyen insanlardan, çamurdan, mahallelerinden geçtiğimde sataşan çocuklardan, ter kokusundan, din ve turizm dersinden, sokak kapıları önündeki ayakkabılardan, maşrapadan, köylülerden, minibüs muavinlerinden, tığ işlerinden, gül suyu kokusundan, başörtüsünden, alaturka tuvaletten, seccadeden, elektrik ve su kesintilerinden, bağlama ve zurna sesinden, yemek yemekten, blok flütten, halay çekenlerden, göbek atanlardan, yemek kokan apartmanlardan, kalabalıktan, babasızlıktan, fakirlikten, sıskalığımdan, sevgilim olmamasından, utangaçlığımdan ve Türk olmaktan nefret ediyorum. Midemi bulandırıyor. Lottoyu kazanmalı ve burada kalmalıyım. İsviçreli olmalıyım! Burada Elvis gibi biri de olabilirim.”

 

teoman

 

Türk olmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR