Türk Ocakları'ndan kurban kampanyası

Türk Ocakları Genel Merkezi ihtiyaç sahibi Türkmenler başta olmak üzere Türk Dünyası’na ulaştırılmak üzere başlattığı kurban kampanyası devam ediyor.

Türk Ocakları'ndan kurban kampanyası
Bu içerik 814 kez okundu.

Her yıl düzenlenen kampanyayla Ortadoğu’daki savaş ve kaostan etkilenen Türkmenler başta olmak üzere pek çok ihtiyaç sahibine kurban payları ulaştırılacak. Bu yılın kurban bedeli 650 TL olarak belirlendi.

GEÇEN YIL 511 KURBAN KESİLMİŞTİ

Türk Ocakları Genel Merkezi’nden yapılan açıklama ise şöyle:

“Geçen yılki kampanyamıza yapılan bağışlarla 511 kurbanı zamanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştık. Arkadaşlarımız Irak’a giderek Erbil, Kerkük bölgelerinde kestikleri kurbanları mağdur kardeşlerimize bizzat teslim etmişlerdi. Hatay Şubemiz aracılığı ile Yayladağ’da ikamet eden ve Suriye’den gelen Türkmenlerle Suriye içinde bulunan Uygur Türkü kardeşlerimize,  Gaziantep ve Osmaniye şubelerimiz aracılığı ile de bölgelerine sığınmak zorunda kalan Irak ve Suriye Türkmenleri için kurbanlar kesilip dağıtıldı. Bugün Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan yaklaşık 50 – 60 bin Türkmen kardeşimiz var. Bunlardan çok az bir bölümü kamplarda, çoğu ise zor şartlar altında kiralanan dairelerde kalıyorlar. Bazı evlerde 3 – 4 aile ve 25 – 30 nüfus barındığı da dikkate alınırsa durumları gerçekten iyi değil. Türkmen nüfusu ağırlıklı olarak çocuklardan oluşuyor ve gıda maddelerine büyük ihtiyaç var. Aralarında şehit aileleri, öksüz-yetim çocuklar var. Kurban Bayramı ve ibadetinin onlara yardım için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyor ve her yıl olduğu gibi Türk Ocakları’nın Vekâletle Kurban Kampanyası’na katılmanızı bekliyoruz.

KURBAN BEDELİ 650 TL

Bu yıl kurbanlarınız, yurt içinde Ankara, Hatay Yayladağ, Gaziantep, Osmaniye, Şanlıurfa'da Türkmenler ve İstanbul'daki Türkistanlı Göçmenler için, yurt dışında ise Suriye’deki Halep ve Azez bölgeleri ile Irak’ta Kerkük civarında kesilecek, Afganistan’da mağdur olarak hayat mücadelesi veren kardeşlerimize de ulaştırılacaktır.

Kampanyaya katılmak ve bilgi almak için www.turkocaklari.org.tr adresini ziyaret edebilir ya da 03122843590 numarasından Türk Ocakları Genel Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR