Trafikte yeni düzenlemeler var

Büyükşehir Belediyesi, Ankara genelinde 48 kavşağa daha trafik sinyal sistemi yerleştirdi. İşte değişiklik yapılan 48 nokta...

Trafikte yeni düzenlemeler var
Bu içerik 681 kez okundu.

Başkent’te yaklaşık 750 sinyalize edilmiş kavşak bulunduğunu, bunlara ilave olarak, bu yılın Ocak ayından Eylül sonuna kadar 48 kontrolsüz kavşağa daha yeni sinyal sistemi yerleştirildiğini belirten Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, çalışmaların, yıl boyunca ihtiyaç duyulan ve yeni açılan kavşaklarda devam edeceğini kaydettiler. 
Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, “Çalışmalarımız kapsamında, ihtiyaç duyulduğunu tespit ettiğimiz kavşaklarımızın önce projesini hazırlıyoruz. Ardından Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından da gerekli kavşak düzenlemeleri yapılıyor ve ardından biz de kavşakta sinyalize çalışmasını gerçekleştiriyoruz” dedi.

-IŞIKLI KAVŞAK SAYISI ARTIYOR
Büyükşehir Belediyesi’nin, geçen yıl yapılan yerel seçimlerin ardından sorumluluk alanına giren ilçelerde de benzer çalışmaların sürdüğünü kaydeden Tahiroğlu, “Bu yılın 9 ayında 48 adet kontrolsüz kavşakta daha sinyalize çalışması gerçekleştirdik. Işıklı, yani kontrollü kavşak sayımızı her geçen gün artırıyoruz” diye konuştu. 
Yeni yapılan, genişletilen veya ihtiyaç bulunduğu tespit edilen kavşaklarda gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Başkent'in merkez ve bağlı ilçelerinde yıl boyunca sinyalize kavşak çalışmasına da devam ettiklerini bildiren Necmettin Tahiroğlu, “Aynı zamanda mevcut sinyalizelerin de sürekli bakım ve onarımlarını yapıyoruz” dedi. 
Sinyal sistemlerinin merkezi kontrol sistemine bağlı olup, herhangi bir arıza durumunda en kısa zamanda arıza tespitinin yapılıp, müdahale edilebildiğini anlatan EGO Genel Müdürü Tahiroğlu, “İhtiyaç durumuna göre, yeni yapılan sinyalize kavşaklarımıza geri sayım cihazı da yerleştiriliyor” diye konuştu.

-SİNYAL SİSTEMİ KURULAN KAVŞAKLARDAN BAZILARI:

-Doğukent Caddesi – Nata Vega Önü Butonlu,
-Sokullu Mehmet Paşa Caddesi - Şeftali Sokak,
-Bostancık Caddesi - Selçuk Caddesi,
-Bağlıca Bulvarı - Terasevler önü,
-İncek Zafer Caddesi - Bağlar Caddesi,
-Batıkent Bulvarı - 1695 Cadde Başkent Sanayi,
-Söğütözü Caddesi - Gazi Ordu Evi önü,
-Çankaya Caddesi - Başbakanlık önü,
-Etimesgut Bulvarı - Zirve Caddesi,
-Anadolu Bulvarı - Mehmet Akif Ersoy Caddesi,
-Mevlana Bulvarı - 2626 Cadde ( Konutkent ) 
-Yahyalar Selçuklu Caddesi - Şht Hakkı Sözer Sokak 959 Sokak - 936 Sokak,
-Bağlum Caddesi - Gülen Caddesi,
-Malazgirt Caddesi - 126 Cadde,
-Aktepe - Yeşilırmak Caddesi,
-Ahi Mesut Bulvarı - Korkut Ata Kültür Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR