Tıbbi Cihazlar Sanayii Sitesinin çalışmalar sürüyor...

Artık Türkiye'ninde tıbbı cihazlar için bir OSB'si olacak. Bu yöndeki adımlar atılıyor. Hazırlıklar sürüyor. Çekerocak'tan kül fırınına, kimyasallardan, cam malzemelere kadar bu işlerle ilgilenen bütün başarılı esnaf ve iş adamının bir arada güçlü şekilde yer alacağı bir sanayii sitesi kuruluyor.

Tıbbi Cihazlar Sanayii Sitesinin çalışmalar sürüyor...
Bu içerik 1850 kez okundu.

Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın öncülüğünde çalışmaların başlandığı Tıbbi Cihazlar Organize Sanayi Bölgesi İvedik'te kurulmak üzere yatırımcılarla görüşmeler başladı. Hükümetin büyük önem verdiği bu sektörün önümüzdeki yıllarda daha iyi yerlerde daha iyi koşullarda, hızlı ve kaliteli üretim yaparak, başta ortadoğu olmak üzere İç pazar ve dış pazarda bir çok yenilik getireceğini belirten uzmanlar ve Tıbbi Cihaz üreticileri yeni durumdan memnun.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Tıbbi Cihaz Üreticisi NÜKLEON Laboratuvar şirketler gurubu CEO'su Metin Çayır: Günümüzde Ankara'da sanayici boş arazide, bütün hammaddeleri üreterek, uçağı, yolunu, kulesini, her türlü araç gereç ve ekipmanını yapar. Sanayi siteleri bu şekilde kuvvetli ve kalifiye personel mevcut. Bizim Tıbbi Cihazlar Sektöründe de bu şekilde kalifiye personel bulunmakta. Yapamayacağımız iş yok. Sadece fiziki ve her türlü malzemeye rahat ulaşabilmemiz önem arz ediyor. diye konuştu. Metin Çayır, hükümetin bu tür çalışmanın içerisine girmesi önümli. Sektör için büyük umut kaynağı. Yakaladığımız ivmeyi ikiye katlayacağımız kanaatindeyiz. Laboratuvar cihazları üreten bizler, yerel yönetimlerin, hükümetin ve ara eleman yetiştiren meslek okullarının bir araya geldiği faydalı bir sanayi kurulması durumunda, hem ülkemizin iç pazarına, hemde dış pazardaki yerimizi çok rahatlatacakdır. Konuyla ilgili görüşlerimiz alındı. Her türlü desteği vermeye hazır olduğumuz belirttik. Bu işlere bizde omuz verceğiz. Sektörün en iyelerini ürün ve personel bakımından yeni kurulacak sanayiinin yapacağından hiç kuşkum yok. diyerek sözlerini tamamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR