Sütün Litresi 50 lira!

Arap ülkelerinde yaygın olarak tüketilen deve sütü artık Türkiye'de de satışa sunuldu. İnek sütünden biraz daha tuzlu olan ve içeriği ile anne sütüne en yakın süt olan deve sütüne yurtdışından talep her geçen gün artmaya devam ediyor. Türkiye'de kurulan deve çiftliklerinde deve sütü üretimine başlandı. Deve sütünün litresi 50 liradan satılıyor.

Sütün Litresi 50 lira!
Bu içerik 1497 kez okundu.

Afrika ve Arap yarımadası'nda çok tüketilen deve sütü artık Türkiye'de yayınlaşmaya başladı. Tat olarak inek sütüne benzemeyen hafif tuzlu olan deve sütü genel olarak peynir yapımında kullanılıyor. İnek sütüne göre demir oranı daha yüksek olan deve sütüne Avrupa'dan talep artmaya başladı. 

Litresi 50 liradan satılan deve sütüne talep her geçen gün artarken Türkiye'de de deve çiftlikleri kurulmaya başlandı. Türkiye'de kurulan bir kaç deve çiftliğinde üretilen sütlerin litresi 50 liradan alıcı buluyor ve gelen talepler her geçen gün artmaya devam ediyor. 

Aydın'daki deve çiftliğinin sahibi Aytekin Kaya deve çiftliğini 1998 yılında kurduğunu ve çiftliğini süt üretiminda kullandığını söyledi. Deve sütünün faydalarının çok fazla olduğunu ve pek çok hastalığa iyi geldiğini söyleyen çiflik sahibi Kaya “Deve sütü çok faydalı. Devemizden aldığımız sütü Ankara Üniversitesi’ne tahlile gönderdik ve çok olumlu sonuçlar aldık” dedi.

Günde 1.5 litre süt veren develerden özel sağım makinesiyle alınan sütlerin Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından talep edildiğini belirten Kaya, dondurulup şoklanan sütün kargoyla müşterilere gönderildiğini vurguladı.

Süt Deve Deve Sütü Afrika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
oropepeheqawu     2019-05-27 http://mewkid.net/buy-prednisone/ - Prednisone Online Buy Prednisone zyo.xyww.haberseymen.com.klu.tg http://mewkid.net/buy-prednisone/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR