Sultanahmet açıklaması!

Bugün Sultanahmet meydanındaki canlı bomba saldırısının ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel açıklama yaptı. Sultanahmet meydanında yaşanan terör saldırısında 8 vatandaşlarını kaybettiklerini söyleyen Merkel acılı ailelere başsağlığı diledi. Merkel IŞİD terörünün tüm dünyayı tehdit ettiğini söyledi.

Sultanahmet açıklaması!
Bu içerik 864 kez okundu.

Bugün Sultanahmet Meydanı'nı kana bulayan terör saldırısında 11 kişi hayatını kaybetti 15 kişi yaralandı. Turistlerin çoğunlukta olduğu bölgede kendini patlatan Suriye asıllı canlı bomba 11 turistin ölümüne neden oldu. Sultanahmet Meydanı'ndaki canlı bomba saldırısının ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel açıklama yaptı. 

Sultanahmet Meydanında yaşanan bombalı saldırıda 8 vatandaşlarını kaybettiklerini söyleyen Merkel acılı ailelere başsağlığı diledi. Bu elem olay nedeni ile büyük üzüntü duyduklarını söyleyen Merkel hayatını kaybedenlerin yakınlarına 'sizin yanınızdayız' diye seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile telefon görüşmesi yaptıklarını söyleyen Merkel iki liderin de Alman halkına taziye dilediğini söyledi. 

Terörün tüm özgür insanları hedef aldığını söyleyen Merkel “Evet, onlar tüm insanlığın düşmanı. Suriye’de, Türkiye’de, Fransa’da ya da Almanya’da. Tam da bu özgürlüğü ve kararlılığımızı uluslararası ortaklarımızla birlikte bu teröristlere karşı ortaya koyacağız” dedi.

Sultanahmet'teki terör saldırısında 8 Alman vatandaşının öldüğünü söyleyen Merkel Türk halkı ile yan yana olduklarını söyledi. Terörle mücadele konusunda Türkiye'nin arkasında olduklarını söyleyen Merkel Başbakan Davutoğlu ile en kısa zamanda biraraya gelip terör meselesini konuşacaklarını söyledi. 

Merkel'in ardından açıklama yapan Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier konuşmasına ölenlerin ailesine başsağlığı dileyerek başladı. Kalplerinin yaralılar ile birlikte olduğunu söyleyen Frank Walter Steinmeier “Uzun süreden beri terör biz Almanları bugün İstanbul’da olduğu gibi hedef almadı” dedi.

Terör ve şiddetin kendilerini korkutmasına izin vermeyeceklerini söyleyen Frank Walter Steinmeier teröre karşı her zaman mücadele vereceklerini belirtti. 

Sultanahmet açıklaması!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR