Suçsa başında ben varım!

AKP'nin kurucularından Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AKP Hükümeti tarafından Okullara, Dershanelere, Kreşlere yapılan baskınlara nihayet tepki gösterdi.

Suçsa başında ben varım!
Bu içerik 634 kez okundu.

Bursa'da, bir televizyon programına konuk olan Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, "Ben de çocuklarımı bu okullara gönderdim. Bu suçsa başında ben varım" diyerek, AKP Hükümeti tarafından yapılan bu baskınlara tepki gösterdi. Arınç'ın Başbakan Yardımcılığı görevinden ayrıldıktan sonra bu açıklamayı yapması ise dikkat çekti.

 

İşte Arınç'ın o açıklaması;

 

Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Duman'a yönelik paralelci suçlamalarına sert tepki gösteren Bülent Arınç, şunları söyledi:

 

"Bunlar çok ahlak dış yayınlar. Masum insanları paralelci olmakla suçlayan çete ortaya çıktı. "Çocuğunu cemaat okullarına göndermişti, bunlar paralelcidir" diyen yok edilmesi gereken alçaktır. Ben de çocuklarımı bu okullara gönderdim. Bu suçsa başında ben varım. Bana gücü yetmeyenler bu okullardan mezun pırıl pırıl gençlerimizi suçlamaya kalkarlarsa arkalarında olurum. Kendime yapılmış kabul ederim. İl kongresinden önce Süleyman Soylu'nun Abdullah Duman'ı istemediği söylediğinde kendisini arayıp bunları söylemiştim. Bunların kim olduklarını da biliyoruz. Birkaç kişiler. Bursa'da kalsam hepsinin işini bitirirdim. Cemalletin Bey ve ekibi görevinin başındadır."

 

Aday listeleri ile ilgili görüşlerini de açıklayan Arınç, 7 Haziran'da seçilen isimlerin büyük ölçüde yerlerini muhafaza etmeleri geektiğine inandığını söyledi.

 

DHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR