Skandalının ardından ABD'den özür diledi

Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan Volkswagen emisyon skandalının ardından ABD'li yetkililerden özür diledi. 115 bin aracın egzozundaki sıkıntı nedeni ile araçları geri satın alacak olan Volkswagen ABD'deki yatırımlarını artıracağını açıkladı.

Skandalının ardından ABD'den özür diledi
Bu içerik 1264 kez okundu.

Egzoz skandalı ile gündemlerden düşmeyen Volkswagen ABD ile yaşanan krizi çözmek için elinden geleni yapıyor. ABD'nin Detroit eyelatinde düzenlenen otomobil fuarına Volkswagen'in yönetim kurulu başkanı Matthias Müller katıldı. Fuarda konuşma yapan Matthias Müller egzoz sıkıntısından ötürü ABD'li yatırımcılardan özür diledi. 

Yaşanan egzoz sıkıntısı nedeni ile resmi makamları ve Amerikan kamooyunu büyük hayal kırıklığını uğrattıklarını söyleyen Müller, ABD'deki yatırımlarını artıracaklarını açıkladı. Müller, ABD'de yapmayı düşündükleri yeni yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. 

Yaşanan egzoz sıkıntısının ardından oluşan kötü imajı yok etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyleyen Müller, sorunlu araçları geri satın alacaklarını açıkladı. ABD'dede ki yatırımlarını genişleteceklerini söyleyen Müller Volkswagen'in yeni sportif arazi aracının imalatı için ABD'deki tesislerine 900 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını söyledi. 

ABD'deki yeni tesislerinde 2 bin kişinin istihdam edileceğini söyleyen Müller yeni aracın üretimine yıl sonunda başlayacaklarını açıkladı. 

ABD'den özür diledi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR