Sincan Zabıtasının zor anları...

Sincan olası bir afete karşı hazırlanıyor. AFAD’ın deprem simülasyon tırı Lale meydanında Sincanlılara 5.5 şiddetinde suni bir depremi yaşattı. Deprem eğitiminden Sincan Belediyesi personeli de yararlandı

Sincan Zabıtasının zor anları...
Bu içerik 1674 kez okundu.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Sincanlılara yangın söndürme teknikleri ve deprem sırasında yapılması gerekenler hakkında uygulamalı eğitim verdi. Lale Meydanı’nda gerçekleşen eğitimden Sincan Belediyesi personeli de faydalandı. AFAD personelince verilen eğitimde, acil durumlarda tahliye, yangın anında hareket, yangına müdahale ve olası bir depremde yapılması gerekenler anlatıldı. Sincanlılar ilk olarak yangın çeşitleri, yangın tüpü kullanımı ve söndürme teknikleri konusunda bilgilendirildi. Yangın eğitiminin ardından, depremden önce, deprem sırasında ve depremden sonra yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı. Deprem ve yangın konusunda bilinçlenen Sincanlılara son olarak Deprem Simülasyon Eğitim Tırında 5.5 şiddetinde suni bir deprem yaşatıldı. Sincanlılar eğitimde öğretilenler doğrultusunda deprem sırasında uygulanacak hayat üçgeni pozisyonunu alarak, sarsıntının ardından sırasıyla elektrik sigortasını ve gazı kapatıp, radyoyu açtı. Olası bir doğal afete karşı uygulamalı olarak bilgilenen vatandaşlar, Sincan Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, olası bir doğal afete karşı alınacak tedbirlerin hayat kurtaracağını belirterek, deprem konusunda toplumsal bilincin oluşturulması gerektiğine işaret etti. Başkan Tuna, “Depremden değil, depreme hazırlıksız olmaktan korkmalıyız. Toplumumuzun depreme karşı bilinçli olması gerekiyor. Bu bilinç oluştuğu takdirde olası bir deprem en az hasarla atlatılabilir” diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR