Sincan yeni kurban pazarına kavuşuyor...

Sincan Belediyesi, vatandaşların dini vecibelerini daha hijyenik bir ortamda gerçekleştirmesini sağlamak amacıyla harekete geçti.

Sincan yeni kurban pazarına kavuşuyor...
Bu içerik 1422 kez okundu.

Çimşit Mahallesi’ndeki 110 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak kurban pazarı ile Sincan, modern kurban satış ve kesim alanına kavuşuyor. Çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü Pazar ve kesim alanı, Kurban Bayramı’nda vatandaşların hizmetinde olacak.

Dev bir otoparkın yer alacağı kurban pazarı vatandaşların her türlü ihtiyacına cevap verecek. Market, mescit, tuvalet, duş, çay ocağı, abdest alma yerleri gibi pek çok alan esnafın ve vatandaşların hizmetine sunulacak. Kurban satış çadırlarının yer alacağı pazarda, 3 kurban kesim alanı da vatandaşlara hizmet verecek. Ayrıca, satın aldıkları kurbanlıkları kendisi kesmek isteyen vatandaşlar için de özel alanlar oluşturulacak.

Zemin düzenleme çalışmaları devam eden pazar yerinin Kurban Bayramı’na hazır olacağını söyleyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Vatandaşlarımızın modern bir ortamda alışverişlerini gerçekleştirerek, kurbanlarını kesebileceği güzel bir mekan hazırlıyoruz. Kurban pazarımızda, vatandaşımızın rahat etmesi için gerekli olan bütün koşulları sağlamaya çalışıyoruz. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden kurban satmak için gelecek vatandaşlarımızı da unutmadık. Marketten ibadetlerini gerçekleştirebilecekleri mescite, güvenlikten çay ocağına, duştan tuvalete kadar her türlü imkanı kendilerine sağlayacağız” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR