Sincan Belediyesi Kurban Bayramına hazırlanıyor

Vatandaşın rahat, güvenli ve hijyen bir ortamda kurbanlığını seçmesi ve uygun koşullara göre kesilmesi için her şeyi düşünen ve planlayan Sincan Belediyesi, kurban satış merkezilerinin geceleri aydınlatılmasını da sağlayacak.

Sincan Belediyesi Kurban Bayramına hazırlanıyor
Bu içerik 916 kez okundu.

MODERN KURBAN PAZARI

Güvenlik, zabıta görevlileri tarafından sağlanırken, kurulacak tuvalet de kurbanlık satıcılarına hizmet verecek. Alışveriş çadırının da yer alacağı kurbanlık satış merkezinde kurbanlıkların su ihtiyaçları tankerler vasıtasıyla Belediye tarafından karşılanacak.

 

24 SAAT DENETİM

Vatandaşlara sorunsuz bir Kurban Bayramı yaşatmak için çalışmalarını sürdüren Sincan Belediyesi’nden bayram süresince 3 veteriner hekim, 91 zabıta personeli, 100 temizlik personeli vardiyalı olarak kurban satış ve kesim yerlerinde hizmet verecek. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tüm satış ve kesim yerlerinde hayvanların sağlık durumunu denetleyecek. Zabıta Müdürlüğü ekipleri de bayram boyunca 24 saat denetimlerini sürdürecek.

Ayrıca; Sincan Belediyesi'ne bağlı ekipler, ilçede bulunan camilerin iç ve dış temizliğinin yanı sıra mezarlıklarda da temizlik çalışması yaparak bayrama hazır hale getiriyor. Sincan Belediyesi tarafından her bayramda olduğu gibi bu bayramda da mezarlıklara ücretsiz servisler hizmet verecek. Arife günü vatandaşları mezarlıklara taşıyacak olan ücretsiz servisler; Sincan Merkez’de Çok Katlı Otopark önünde ve Fatih’te dolmuş güzergahında saat 09.00’dan saat 18.00’e kadar hizmet verecek. Yenikent’te ise öğlen ve ikindi namazı ardından Merkez ve Bucuk Camii önünden mezarlıklara ücretsiz servis kalkacak.

 

İSLAMA UYGUN KESİM

Çimşit Kurban Pazarı’nda 6 adet monoray sistemiyle günde 800 büyükbaş hayvanın kesilerek vatandaşlara teslim edilebileceği bir de mezbaha sistemi kuruldu. İlçe Kurban Komisyonu’nun belirleyeceği fiyat üzerinden hizmet verecek mezbahada, kurban kesimi için vatandaşlar sıra fişlerini Sincan Belediyesi’nden alabilecek. Sincan’daki vatandaşlar ayrıca, Tandoğan, Osmanlı, İstasyon, Plevne, Yunus Emre Mevlana, Gazi Osman Paşa, Pınarbaşı Mahallelerindeki pazaryerlerinde ve Fatih Mahallesi Tuğra Anıtı arkası, Çimşit ve Yenikent Hayvan Pazarı’nda da kurbanlarını kesebilecek.

Bayram süresince talep ve şikayetlerini iletmek isteyen tüm vatandaşlar 24 saat boyunca kesintisiz hizmet veren 444 4 762 numaralı telefondan zabıta personellerine ve temizlik personellerine taleplerini iletebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR