Şehitleri unutmuyor, unutturmuyorlar...

Etimesgut Belediyesi, şehitlerimizin isimlerini parklara vererek onların hatıralarını parklarda yaşatıyor.

Şehitleri unutmuyor, unutturmuyorlar...
Bu içerik 442 kez okundu.

Başkan Demirel, “Milletimizin birliği ve beraberliği ile ülkemizin bütünlüğü davasına canları pahasına hizmet ederken, hayatlarının baharında toprağa düşen evlatlarımızın isimlerini ve aziz hatıralarını ilçemizin en güzel köşelerine vererek isimlerini gururla yaşatıyoruz” dedi.

Etimesgut Belediyesi, vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi unutmuyor, unutturmuyor.  Bölücü terör örgütüyle girdikleri çatışmalarda şehit olan askerlerin isimlerini parklara veren Etimesgut Belediyesi, onların hatıralarını isimleriyle parklarda yaşatıyor. Parklara ayrıca şehitlerin künyesi ile nerede nasıl şehit olduğunun yazıldığı anıt dikiliyor.

DUALAR ŞEHİTLERİMİZ İÇİN
Şehitlerin isimlerinin verildiği parklara gelen vatandaşlar, parkı kullanmadan önce şehitler için dualar okuyorlar. Parklara şehitlerin isminin verilmesi şehit aileleri ile vatandaşları da memnun ediyor. Şehit aileleri, evlatlarından adlarının unutulmamasından ve hatıralarının yaşatılmasından gurur duyduklarını ifade ediyorlar.

26 PARKA ŞEHİT İSMİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçedeki 250 parkın 26’sına Doğu ve Güneydoğu şehitlerinin isimlerinin verildiğini belirterek, “Onlar, milletimizin birliği ve beraberliği ile vatanımızın bölünmez bütünlüğü için kahramanca mücadele etmiş ve şehit olmuş evlatlarımızdır. Belediye Meclisimizden aldığımız kararlarla şehitlerimizin isimlerini, şehrimizin en güzel noktalarına vermiş bulunuyoruz. Böylelikle hem şehitlerimizin isimlerini hem de uğruna canlarını verdikleri milli mücadelelerini yaşatmaya çalışıyoruz. İlçemizden son şehidimiz Hamza Yıldırım’ın adını vereceğimiz parkımızı inşa ediyoruz. Bütün şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum” dedi.

ŞEHİT İSİMLERİ VERİLEN PARKLAR
Etimesgut Belediyesi tarafından parklara isimleri verilen şehitlerimiz: Şehit Jandarma Teğmen Sedat Nezih Özok, Şehit Rıfat Çelik, Şehit Teğmen Sabri Kartal, Şehit Özkan Bingöl, Şehit Abdulkadir Yüzbaşıoğlu, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yücel Koç, Şehit Jandarma Necdet Kayan, Şehit Kara Pilot Üsteğmen Levent Şahin, Şehit Çetin Ertaş, Şehit Kalander Özdemir, Şehit Muharrem Taştepe, Şehit Taner Çiçek, Şehit Erhan Ar, Şehit Aydın Canpolat, Şehit Cem-Dilay Turan Kerman, Şehit Hakan Turan, Şehit Halil Aydemir, Sarıkamış Şehitleri, Şehitler Parkı, Şehit Cezmi Kaya, Şehit Mahmut Kavak, Şehit Mevlüt Özdemir, Şehit Aymettin Geleri, Şehit Kalender Özdemir, Şehit Okan Koç, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz”.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR