Şehitler anısına 106 dönümlük orman...

Eryaman bölgesindeki 106 dönümlük alana şehitlerimiz anısına 5 bin ağaç dikiliyor

Şehitler anısına 106 dönümlük orman...
Bu içerik 1201 kez okundu.

Etimesgut Belediyesi, 17 Şubat tarihinde Ankara Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarına yönelik saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimizin anısına hatıra ormanı kuruyor. Büyük çoğunluğu Eryaman'da oturan 28 şehidimiz için Eryaman Tunahan Mahallesi'ndeki 106 dönümlük alana 5 bin yetişkin ağaç dikiliyor. 

Etimesgut Belediye Meclisi'nden oybirliğiyle geçen kararla, "17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanı" kuruluyor. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, çoğunluğu Eryaman’da ikamet eden 17 Şubat Şehitleri’nin anısına, Tunahan Mahallesi'ndeki 106 bin metrekarelik alana “hatıra ormanı” kurma çalışmasına başladıklarını bildirdi. 

ÇALIŞMALAR BAŞLADI 

Alana her biri 3-5 metre büyüklüğünde yetişkin 5 bin ağaç dikileceğini belirten Demirel, "Hatıra ormanımızla, Merasim Sokak'taki hain terör saldırısında hayatını kaybeden 28 şehidimizin hatırasını yaşatmak istiyoruz. Saldırının gerçekleştiği tarih olan 17 Şubat tarihini ve şehitlerimizi unutturmamak adına bu alanımıza '17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanı' adını vermeyi uygun bulduk. MHP, CHP ve AKP'li meclis üyelerimizin de desteğiyle bu ismi oybirliğiyle karara bağladık. Alan üzerinde çalışmalara başladık. İnşaallah kısa sürede bu alanımızı ağaçlandıracağız. Çalışmaların ardından hemşehrilerimizin de katılımıyla hem ağaç dikip hem de açılışını gerçekleştirmek istiyoruz" dedi. 

Başkan Demirel, ağaç dikimine başlandığını vurgulayarak, "Meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızın katılımıyla bir program düzenleyeceğiz. Hatıra ormanımıza hep birlikte ağaç dikerek hem bölücü teröre karşı milli duruşumuzu göstereceğiz hem de bu uğurda toprağa verdiğimiz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmaya devam edeceğiz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR