Sarımsak arpacığa çözüm değil!

Gözler kalbin aynası derler ama gözler sağlıklık bir vücudun aynasıdır. Göz sağlığımız bütün hayat kalitemizi etkilemektedir. İyi bir uyku ve iyi bir çalışmanın kaynağı elbette ki gözlerdir. Fakat göz sağlığı hakkında doğru bildiğimiz pek çok yanlışın olduğu ortaya çıktı. Gözleriniz parlak olsun diye gözünüze sakın ha sakın limon sıkmayın.

Sarımsak arpacığa çözüm değil!
Bu içerik 1244 kez okundu.

Göz sağlığı bütün hayatımızı etkilemektedir. Dünyaya açılan penceremiz olan gözlerimize oldukça iyi bakmalıyız. Göz sağlığı konusunda bildiğimiz pek çok doğrunun yanlış olduğu ortaya çıktı. Göz Hastalıkları Uzmanı  Prof. Dr. Banu Coşar yaptığı açıklama ile göz sağlığı hakkında önemli bilgiler verdi. 

Gözünde arpacık çıktığında doktora gitmek yerine hemen bir diş sarımsak soyanlar gözünüze büyük zararlar verdiğinizi biliyormuydunuz. Gözleri parlak olsun diye gözünün içine limon sıkan pek çok kişi bu uygulamanın gözlerini tahriş ettiğini bilmiyordur elbette. 

Göz Hastalıkları Uzmanı  Prof. Dr. Banu Coşar, tedavi yerine gözümüze bu koca karı ilaçları ile işkence yaptığımızı söyledi. Vücudumuzun en hassas bölgesi olan gözlerimize yaptığmız bu yanlış uygulamalar sonucunda geri dönülemeyecek hasarlara neden olabiliyoruz. 

Göz sağlığına dikkat edenler için Göz Hastalıkları Uzmanı  Prof. Dr. Banu Coşar altın değerinde öneriler yaptı. 

- Haftada en az 2 kez balık yemeye dikkat edin! Balıkta bulunan omega 3 vitamini sarı nokta hastalığına ve göz kuruluğuna çok iyi geliyor. 
- .Gözün en büyük dostu havuçtur. İçerdiği bol A vitamini ile havuç gözünüz için en iyi ilaçlardan biridir. Havuç gözünüzdeki retina tabakasına çok iyi gelmektedir. A vitamini eksikliği sonucunda gece körlüğü oluşmaktadır. 

- Badem yağının kiprik ve kaşları uzattığına dair bilgilerin doğruluğu kanıtlanmamıştır. Kipriklerinizin uzayacağını düşünerek badem yağı kullanmayın. 

- Gözünüzde çıkan arpacığa kesinlikle sarımsak sürmeyin. Sarımsak sürdüğünüz bölge ciddi derecede tahriş olacaktır. Arpacık ile sarımsak arasında herhangi bir bağlantı bulunmamaktadır. Arpacık göz diplerinde bulunan yağ bezelerinin kanal ağzındaki tıkanma nedeni ile meydana gelir. Gözünüzde arpacık çıktığında ılık su ve antibiyotikli pomad ile tedavinizi gerçekleştirin. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR