Rusya'dan şaşırtan arabuluculuk teklifi

Rusya'nın ara buluculuk ile ilgili teklifi şaşırttı....

Rusya'dan şaşırtan arabuluculuk teklifi
Bu içerik 1232 kez okundu.

İran ile Suudi Arabistan arasındaki idam krizi içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Suudi Arabistan'ın Şii din adamı Nimr Bakır en-Nimr’i idam etmesinin ardından başlayan krizin daha da derinleştiği gündeme geldi. İran Suudi Arabistan ile diplomatik tüm ilişkilerini kestiğini açıkladı. 

İran ile Suudi Arabistan arasında yaşanan krize Rusya'nın arabuluculuk yapabileceği iddia edildi. İran'dan 9,5 ton zenginleştirilmiş Uranyum almaya hazırlanan Rusya, Suudi Arabistan ile İran arasında yaşanan krizde arabuluculuk yapmayı teklif etti. 

RİA'ya açıklama yapan Rusya Dışişleri Bakanlığından üst düzey bir yetkili İran ile Suudi Arabistan arasında yaşanan krizin aşılmasında arabuluculuk yapabileceklerini söyledi. Rusya'nın Tahran ve Riyad yönetimi ile iyi ilişkileri olduğuna dikkat çeken yetkili "Gerekirse, biz dost ülke olarak bu iki ülke arasındaki sorunun giderilmesi için arabuluculuk yapmaya hazırız" dedi.

İran ve Suudi Arabistan ile ilişkilerinde güvenilirliğin ön planda olduğunu belirten yetkili arabuluculuk telifni uzun süre önce yaptıklarını açıkladı. 

Suudi Arabistan yönetimi Şii din adamı Nimr Bakır en-Nimr’i'nde içlerinde bulunduğu 47 kişinin idam cezasının infaz edildiğini duyurduğu günden bu yana İran halkı bu duruma sert tepki göstermeye devam ediyor. Suudi Arabistan'ın Tahran'da bulunan büyükelçilik ve konsolosluk binaları göstericiler tarafından ateşe verilmişti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR