PKK'nın kaçırdığı muhabirler serbest kaldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK militanları tarafından kaçırılan Anadolu Ajansı muhabirleri serbest kaldı. Bir haftadan bu yana PKK'nın elinde mahsur kalan 3 muhabir bugün örgüt tarafından serbest bırakıldı. Serbest kalan muhabirleri Başbakan Davutoğlu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

PKK'nın kaçırdığı muhabirler serbest kaldı
Bu içerik 1293 kez okundu.

Haber takibi için Mardin'in Nusaybin ilçesine giden 3 Anadolu Ajansı muhabiri PKK tarafından kaçırılmıştı. PKK militanları tarafından kaçırılan Anadolu Ajansı muhabirleri bugün serbest kaldılar. Bir haftadan bu yana PKK'nın elinde olan 3 muhabirin kamera ve fotoğraf makinelerine örgüt tarafından el konulduğu öğrenildi. 

PKK tarafından serbest bırakılan Anadolu Ajansı muhabir Rauf Maltaş, fotomuhabiri Onur Çoban ve kameraman Kenan Yeşilyurt'u Başbakan Ahmet Davutoğlu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Nusaybin'de PKK'dan izin almadan çekim yaptıkları gerekçesi ile örgüt tarafından kaçırılan 3 muhabirin nerede tutulduğu bilinmiyordu. Fotoğraf makinelerine ve kameralarına el konulan 3 muhabir ile ilgili iyi haber bugün geldi. 1 haftadan bu yana PKK tarafından alıkonulan muhabirlerin bugün saat 12:30'da serbest bırakıldığı açıklandı. 

PKK tarafından kaçırılan 3 muhabir HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan, HDP İlçe Başkanı Ferhat Kut ve beraberindeki heyetin bulunduğu bölgede serbest bırakıldı. Örgüt tarafından fotoğraf makinelerine ve kameralarına el konulan muhabirler Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. 

PKK tarafından kaçırılan muhabirlerin serbest kalmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'da arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. ​

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Anadolu Ajansı'nın 3 muhabirinin kaçırılmasıyla ilgili, "Mardin'de PKK'nın 3 Anadolu Ajansı muhabirini kaçırması alçakça bir eylem. Gazetecileri hedef alarak terörün gerçek yüzünü örtbas etmeye çalışıyorlar" demişti.

PKK'nın kaçırdığı muhabirler serbest kaldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR