PKK yakmaya devam ediyor

Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü PKK’nın, Kars’ın Sarıkamış İlçesinde yapımı devam eden sulama göletinin şantiye alanında iş makineleri ve kamyonları yaktığını açıkladı. Genelkurmay Başkanlığından yapılan...

PKK yakmaya devam ediyor
Bu içerik 511 kez okundu.
Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü PKK’nın, Kars’ın Sarıkamış İlçesinde yapımı devam eden sulama göletinin şantiye alanında iş makineleri ve kamyonları yaktığını açıkladı.
Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü mensubu 4-5 terörist tarafından, Kars’ın Sarıkamış İlçesi Kızılçubuk köyü mülki sınırları içerisinde yapımı devam eden sulama göletinin şantiye alanında, yüklenici firmaya ait park halindeki iki iş makinası, iki kamyon, bir kamyonet ve bir su arazözü yakıldığı belirtilerek olayın şirket yetkililerinin bildirmesi sonucu öğrenildiği kaydedildi.
Terör örgütü mensubu yüzleri maskeli silahlı bir grup terörist tarafından, Diyarbakır’ın Lice İlçesi Yaprakköy mahallesinde, Lice-Kulp karayolu kesilerek durdurulan iki aracın yakıldığı kaydedildi.

KORUCULARA ATEŞ AÇILDI
Bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Diyarbakır’ın Silvan İlçesi Boyunlu mahallesinde yapımı devam eden Silvan Barajı yol güzergâhında tesis edilmeye başlanılan üs bölgelerinde emniyet tedbiri almak üzere görevlendirilen geçici köy korucusu timlere uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı kaydedilerek şöyle denildi:
"Üs bölgelerinde görevli unsurlarımız tarafından, terörist ateşlerine derhal ateşle karşılık verilmesi üzerine terörist ateşleri kesilmiş, silahlı saldırı esnasında herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir."
Bu arada Irak’tan ülkemize yasa dışı yollardan geçmeye çalışan bölücü terör örgütü mensubu iki teröristin silahsız ve teçhizatsız olarak yakalandığı belirtildi.
(İHA)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR