Özel harekat o mahalleye girdi

Cizre’de polis, YDG-H üyelerinin gözaltı ve operasyonlara karşı Nur Mahallesi’nde kazdıkları hendekleri kapatmak için özel harekat timlerinin desteği ile mahalleye girdi.Şırnak’ın Cizre ilçesinde dün gece polisle çatışan YDG-H üyelerinden...

Özel harekat o mahalleye girdi
Bu içerik 563 kez okundu.
Cizre’de polis, YDG-H üyelerinin gözaltı ve operasyonlara karşı Nur Mahallesi’nde kazdıkları hendekleri kapatmak için özel harekat timlerinin desteği ile mahalleye girdi.
Şırnak’ın Cizre ilçesinde dün gece polisle çatışan YDG-H üyelerinden bir kişi yaralandı. Polis, kazılan hendeklerin tümünü kapattı.
Cizre ilçesinde çıkan olaylarda bir kişi daha yaralandı. 25 Temmuz’da çıkan olaylarda yaşamını yitiren Abdullah Özdal’ın cenazesinin defnedilmesinden sonra başlayan olaylar sabaha kadar devam etti. İlçenin genelinde cadde ve sokaklara barikatlar kurarak eylem yapan yüzleri maskeli göstericiler polisle çatıştı. Polis, YDG-H üyelerinin gözaltı ve operasyonlara karşı Nur Mahallesi’nde kazdıkları hendekleri kapatmak için özel harekat timlerinin desteği ile mahalleye girdi. Çok sayıdaki zırhlı araçla Nur Mahallesi’ne giren güvenlik güçlerine sokak aralarında bulunan yüzleri maskeli göstericiler taş, havai fişek, molotof kokteylli, ses bombası ve silahlarla karşılık vererek engellemeye çalışınca silahlı çatışma çıktı. Göstericilerle polis arasında çıkan çatışmada 17 yaşındaki Emin Oflaz silahla yaralandı. Oflaz, Cizre Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından Diyarbakır’a sevk edildi.
Polis mahallede bir yandan gösterilere müdahale ederken bir yandan da kazılan hendekleri kapattı. 25 Temmuz’da YDG-H üyelerine yönelik yapılan ve 10 kişinin gözaltına alındığı operasyondan sonra Sur ve Nur mahallesinde polisin mahalleye girişini engellemek için hendekler kazıldı. Polis ekipleri özel harekat timlerinin desteği ile hendek kazılan sokaklara girerek hem göstericilere müdahale etti hem de zırhlı iş makineleri ile hendekleri kapattı. Sabaha kadar süren olaylarda polis ekipleri kazılan hendeklerinin tamamını kapattı.
(İHA)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR