Osmanlı Ocakları hakkında bilinmeleyenler?

Osmanlı Ocakları pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Osmanlı Ocakları hakkında bilinmeleyenler?
Bu içerik 749 kez okundu.

 

Şehit cenazelerinin ardından tüm Türkiye ayağa kalktı ve milyonlar sokaklara döküldü. Şehitlerimiz için tek yürek olan halkı galeyana getirip taşkınlığa neden olan provakatörlerde iş başındaydı. Şehitlerimiz için düzenlenen eylemlerde istenmeyen görüntüler yaşanırken bunların sorumlusu olarak Osmanlı Ocakları gösterildi. Osmanlı Ocakları'nın hangi partiye yakın olduğu pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

OSMANLI OCAKLARI NE ZAMAN KURULMUŞTUR? 


Osmanlı Ocakları Derneği 2009 yılında Osmanlı kültür, örf ve adetlerini araştırmak, tanımak ve tanıtmak amacı ile kurulmuştur.

İl; İlçeler bazında yurt içinde ve yurt dışında temsilcilikler yetkilendirilerek; faaliyetlere katkı sağlanılması noktasında yardım alınmaktadır.

Osmanlı Ocakları merkez yada temsilcilikler bazında aidat toplamaz ya da herhangi bir şekilde bağış kabul etmez.

Osmanlı Ocaklarına internet sitesi üzerinden ön üye kabulü alınmaktadır.

 

Yeryüzü Osmanlı varlığından koptuğu andan itibaren ülkemizde ve dünyada bir Osmanlı Ruhu’ nun boşluğu; onu taklit eden devletlerin ise adalet ve hoşgörü konusunda sınıfta kaldığı görülmektedir.

 

Köklerinden koparılan bir ağaç, kurumaya nasıl mahkûm edilmişse; aynı şekilde bu millet de kendi kültüründen koparılarak kurumaya mahkûm edilmiştir.

 

Osmanlı Saltanatı’ nın ardından Müslüman Dünyası ve Osmanlı Toprakları kan ağlamıştır. Doğu Türkistan’da yaşanan feryatları işitiyor, Mısırda zalimliği görüyor, Suriye’de bitmeyen bir katliamı göz göre göre seyrediyoruz.

 

Dünyaya vurulan Osmanlı mührü, yeniden ruhunu şerh etmesi gerekmektedir. Daha sonra toplum içerisinde her neferin, her bireyin kalbi ötekileştirmeden kazanılıp; yenilen hakların iadesi ve yapılan bu zulümlerin önüne geçilmesi gerekmektedir.

 

Üzerimize vazife edinmiş olduğumuz bu görevin şuuru, bilinci ve hassasiyeti içerisindeyiz.

 

Osmanlı Kültürü için hassasiyetle mücadele eden; adalet, hoşgörü, barış yanlısı ve kardeşlik duygusunu yaşayan Osmanlı Torunları’ na selam olsun.

 

AK PARTİ'DEN OSMANLI OCAKLARI AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem  Erdem, partileriyle "Osmanlı Ocakları"  arasında duygusal ya da resmi bir bağ  olmadığını bildirdi.

Erdem, AA muhabirine, "Osmanlı Ocakları ile AK Parti arasında ilişki  olduğu iddialarını" değerlendirdi.

"Osmanlı Ocakları ile en ufak uzaktan yakından bir ilgimiz yok"  ifadesini kullanan Erdem, "Birileri bir araya gelmiş, Osmanlı Ocakları diye  kendilerine bir isim takmışlar, bunların bizim partimizle en ufak bir duygusal ve  resmi bağı yoktur" diye konuştu.

Bu oluşumu partiyle bağlantılı göstermenin kasıt taşıdığını dile  getiren Erdem,  teşkilatlarının belli olduğunu söyledi.

 Türkiye'nin en büyük gençlik teşkilatlarından bir tanesinin AK Parti  Gençlik Kolları olduğunu ifade eden Erdem, "Onun dışında da birtakım, bizimle  paralel hareket eden STK'lar var, sivil toplum örgütleri, gençlerimiz, kadın  teşkilatlarımız var ama Osmanlı Ocakları ile böyle bir bağlantımız yoktur" dedi

vatandanhaber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR