Orta Asya Sempozyumu gerçekleştirildi

“İpek Yolu ve Orta Asya” Sempozyumu,15-16 Ekim 2015 tarihlerinde Güney Kore’nin Daegu şehinde bulunan Keimyung Üniversitesi’de gerçekleştirildi.

Orta Asya Sempozyumu gerçekleştirildi
Bu içerik 1489 kez okundu.

Güney Kore’nin en tanınmış ve köklü üniversitelerinden biri olan Keimyung Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, merkezi Semerkant’ta bulunan IICAS ve TÜRKSOY destekleriyle gerçekleşen sempozyuma çok sayıda akademisyen katıldı.

 

 

Alanında dünyaca tanınmış akademisyenler iki gün boyunca İpek Yolu’nda dil, tarih, kültür, sanat, inanç, müzik gibi konularda tebliğlerini sunarken aynı zamanda tecrübe alışverişi de gerçekleştirdiler.

 

Sempozyumun açılış konuşmasını TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve ICAAS Direktörü Dr. Philho Park yaparken, Keimyung Üniversitesi'nden Prof. Dr. Shin İlhi sempozyumun ana konuşmacısı olarak açılış tebliğini sundu.

 

 

Destandan Ezgi’ye Türk Dünyası Geleneksel Müzik Konseri ile Korelilerin kalbini feth etti.


Sempozyumun kapanışda TÜRKSOY'un daveti ile ülkede bulunan TÜRKSOY sanatçıları  (Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Başkurdistan, Tıva, Hakas, Saha) geleneksel ezgilerin yer aldığı muhteşem bir konsere imza attı. Konser dinleyicilerin büyük beğenisini kazanırken, Güney Kore ilk kez geniş çaplı bir TÜRKSOY etkinliğine ev sahipliği yapmış oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR