Organları ile 3 kişinin hayatını kurtardı!

Çanakkale'de yüksek tansiyon nedeni ile hayatını kaybeden 78 yaşındaki Zehra ninenin organları 3 kişinin hayatını kurtardı. Yüksek tansiyon nedeni ile beyin kanaması geçiren Zehra Erğil'in kısa bir süre sonra beyin ölümünün gerçekleştiği ailesine bildirildi. Zehra ninenin beyin ölümünün ardından ailesi organ bağışı yapmayı kabul etti.

Organları ile 3 kişinin hayatını kurtardı!
Bu içerik 1432 kez okundu.

Zehra nine organları ile 3 kişinin hayatını kurtardı. Çanakkale'de yüksek tansiyon nedeni ile beyin kanaması geçiren 78 yaşındaki Zehra Erğil'in kaldırıldığı hastanede beyin ölümü geçekleşti. Dün akşam saatlerinde beyin ölümü gerçekleşen Zehra ninenin yakınları ile hastane yönetimi organ bağışı hakkında bir görüşme yaptı. 

Zehra Erğil'in beyin ölümünün ardından büyük bir üzüntü yaşayan yakınları Zehra ninenin organlarını bağışlamayı kabul etti. Ailenin organ bağışını kabul etmesinin ardından Bursa'dan özel bir ekip gelerek Zehra ninenin bir böbreği ve karaciğerini operasyonla aldı. 

78 yaşında beyin kanaması nedeni ile hayatını kaybeden Zehra ninenin bağışlanan organları üç kişiye nakil edilecek. Zehra Erğil'in bağışlanan organları ile 3 kişi yeniden hayata dönebilecek. 
 

Zehra ninenin ailesi ile görüşerek organ nakline ikna eden Dr. Azem Ülkü "Ailesine durumu anlattık. Eşi doğuştan sakat, buraya gelemedi. Emine hemşireyle köye gittik. Eşi, gözyaşlarıyla 'Eğer başkalarına faydası olacaksa ben evet derim' dedi. Bütün akrabalarına, yakınlarına sordu. Hepsinin onayını aldıktan sonra hepsinin adına imzayı attı". Ülkü, Erğil'in organlarının 3 kişiyi yaşama bağlayacağını kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR