Onlar avrupa yolunda...

Sincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Avrupa’da gerçekleşecek staj eğitimleri öncesi Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’yı ziyaret etti.

Onlar avrupa yolunda...
Bu içerik 1356 kez okundu.

Sincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, İsveç ve Litvanya’ya eğitime gidiyor. Sincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan “2015 Erasmus Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği” projesine katılmaya hak kazandı. Farklı kültürleri tanıma fırsatı bulacak öğrenciler, proje sayesinde Avrupa genelinde sürdürülebilir ortaklık temellerinin atılmasına da fayda sağlayacak. Öğrencilerin genel ve mesleki yabancı dil yeterliliklerini de geliştirebilecekleri proje ile öğrenciler mesleki alanlarına yönlendirilerek istihdamlarının önü açılacak.

İsveç’in Stockholm kenti ile Litvanya’nın Klaipeda şehrine gidecek öğrenciler 15 gün sürecek staj eğitimleri öncesi Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’yı ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, mesleki eğitimin önemine değinerek, ülkelerin gelişmesini ve kalkınmasını sağlayan en önemli gücün yetişmiş kalifiye elemanlar olduğunu dile getirdi. Son yıllarda Türkiye’de eğitim alanında çok önemli gelişmeler yaşandığını da belirten Başkan Tuna, “Milli Eğitim Bakanlığımız, AB işbirliği çerçevesinde de önemli projelere imza atıyor. Sincan’daki öğrencilerimize de böyle bir imkan sağlanması beni çok mutlu etti” dedi. Başkan Tuna, nüfus ile birlikte nitelikli işgücü ihtiyacının da arttığını kaydederek, bu kapsamda meslek liselerine önemli görevler düştüğünü söyledi. Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Tuna, öğrencileri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR