Okulları ağaçlandırdılar...

Kazan Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, Fatih Ortaokulu öğrencileri işbirliği ile okul bahçesinde çam fidanı dikti. Çocukların fidan dikme heyecanına Kazan Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Ceylan ve Orhan Yazıcı’da ortak oldu.

Okulları ağaçlandırdılar...
Bu içerik 1385 kez okundu.

Kazan Belediyesi ve Fatih Ortaokulu işbirliği ile okul bahçesinde ağaçlandırma çalışması yapıldı. Fatih Ortaokulu öğrencilerinin tamamının katıldığı çam fidanı dikime şenliğine Kazan Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Ceylan ve Orhan Yazıcı da katıldı. Yaklaşık 150 fidanın dikildiği etkinlikte,ellerine kazma ve küreği alan öğrenciler önce toprağı kazdıardından fidanları toprakla buluşturup can suyunu verdi. Her sınıfın ayrı ayrı diktiği fidanların bakımı da yine aynı sınıfın öğretmen ve öğrencileri tarafından takip edilecek. Renkli görüntülere sahne olan fidan dikme şenliği, fidanların toprakla buluşturulmasının ardından can suyu verilmesiyle son buldu. 
Kazan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ceylan “Fidanlar büyüyüp serpildiğinde yarının öğrencileri ağaçların gölgesinde birçok etkinliğe imza atacak. Yeşili olmayan hiçbir okulumuz kalmayacak şekilde Kazan Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kazan belediyesi olarak fidanların bakımı ile ilgileneceğiz ancak çocukların doğayı sevmesi ve yeşile sahip çıkması için her aşamasını çocuklar kendileri gerçekleştirdi. Fidanların bakımı ve yeşermesi için en büyük görev öğretmenlere düşüyor ”dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR