Okul servisleri dahil ilaçladılar...

Kış döneminde gribal enfeksiyon gibi salgın hastalıkların önüne geçilmesi için ibadethane, okul ve toplu taşıma hizmetinde çalışan 235 araçta dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi.

Okul servisleri dahil ilaçladılar...
Bu içerik 680 kez okundu.

Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince kış döneminde gribal enfeksiyon gibi salgın hastalıkların önüne geçilmesi için ibadethane, okul ve toplu taşıma hizmetinde çalışan  235 araçta  dezenfeksiyon çalışması  gerçekleştirildi.

 Şehirdeki ibadethane, kamu ve özel okulları ile eski Hal Müdürlüğü park alanında okul servis araçlarına dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, ‘’bizim için halkımızın sağlığı birinci önceliktir. Daha önce şehrimizde bulunan tüm ibadethaneleri,  kamu ve özel okulları, otobüs duraklarını ilaçladık. Şimdi de Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası işbirliğiyle toplu taşım araçlarını, okul servislerini, şehir içi dolmuşları ilaçlıyoruz. Amacımız şehrimizde salgın hastalıkları başlamadan sonlandırmaktır.’’ dedi.

 Eski Hal Otoparkında özel okul servis araçları dezenfeksiyon çalışmalarını takip eden Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Tarhan, ise  “Polatlı Belediyemiz ekipleri İlçemizde faaliyet gösteren personel ve öğrenci servisi araçlarımıza gribal enfeksiyonlara karşı ilaçlama yaptı. Polatlı Belediyemiz taleplerimiz doğrultusunda her yıl ilaçlama, dezenfeksiyon çalışmasını yürütmektedir.  Bizlere emanet edilen kurum ve kuruluşların personeli ile en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı servis araçlarımızda taşıyoruz. Can güvenliklerinden sorumlu olduğumuz taşıdıklarımızın sağlık durumlarını olumsuz yönde etkileyecek faktörlere maruz kalmaması büyük önem taşımaktadır. Bulaşıcı hastalıklar kış aylarında daha yaygın oluyor. Bu nedenle personel ve çocuklarımızı özellikle gribal enfeksiyonlardan korumak için servis araçlarımızın ilaçlanmasına büyük önem veriyoruz. Bu anlamda desteklerinden dolayı Polatlı Belediye Başkanımıza ve Belediyenin Çevre Koruma Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR