Öğretmen atama tarihi 2015 Öğretmen adayları ne zaman atanacak?

Öğretmen atama tarihleri açıklandı. AÖBT sonuçlarının açıklanmasının ardından öğretmen adayları atamalarını beklemeye başladılar. Öğretmen atamasının Eylül ayının birinci ve ikinci haftası gerçekleşecek. Bu yıl Şubat ataması yapılmayacağı gündeme geldi. Öğretmenler için Eylül ayındaki atama oldukça önemli.

Öğretmen atama tarihi 2015 Öğretmen adayları ne zaman atanacak?
Bu içerik 694 kez okundu.

Öğretmen ataması ne zaman? KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğretmen adayları ne zaman atanacaklarını merak etmeye başladılar. 

Öğretmen ataması ne zaman olacak? 2015 yılı öğretmen atama tarihleri pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Öğretmen atamalarının Eylül ayının ilk ve ikinci haftasında gerçekleşecek. KPSS ve AÖBT sonuçlarının açıklanmasının ardından öğretmen adayları atanacakları tarihi merak etmeye başladılar. Şubat ayında öğretmen ataması yapılmayaca açıklandı. 2015 yılı öğretmen atama tarihleri haberimizin devamında.

Binlerce öğretmen adayı atamalarının ne zaman yapılacağını porno izle merak etmeye başladı. Öğretmenler için meraklı bekleyiş devam ediyor. KPSS ve AÖBT sonuçlarının açıklanmasının ardından öğretmen adayları için atamaların Eylül ayının ilk ve ikinci haftasında yapılacağı duyuruldu. KPSS'de pek çok sorunun iptal edilmesi ise akılları karıştırdı. Öğretmen atamaları için başvuru tarihi belli oldu. 37 bin öğretmen adayının başvuruları 31 Ağustos'ta alınacak.

 

Konuyla ilgili açıklama, Milli eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'dan geldi.

 KPSS TABAN VE TAVAN PUANLARI 2014-2015

KPSS-2014/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (Lisans)

KPSS-2014/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (Önlisans)

KPSS-2014/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (Ortaöğretim)

 

Aydoğdu, binlerce öğretmeni yakından açıklamalarda bulundu.

 

31 Ağustos'ta 37 bin öğretmenin alımı için ilana çıkacaklarını söyleyen Aydoğdu, "Öğretmen atamaları için başvurular, 31 Ağustos'ta alınmaya başlanacak, 4 Eylül'de sona erecek. Öğretmen atamalarını da 7 Eylül'de yapacağız" dedi.

 

Aydoğdu'nun açıklamasına göre, 2015-KPSS'nin mahkemeye taşınan iki alanı, coğrafya ve sosyal bilgiler mezunları ise sonuçları açıklandıktan sonra başvuru yapacak.

 

"BAKANIMIZIN TALİMATI VAR"

 

Eş durumu atamalarındaki 3 yıl şartının 2 yıla indirildiğini de belirten Aydoğdu, takvime uyarsa bu yıl ikinci kez iller arası ve il içi yer değişikliği ataması yapabileceklerinin de sinyalini verdi.

 

Aydoğdu,  "Takvim çok sıkıştı haftaya eş durumu sonra ilk atama var. Şu anda zor görünüyor ama bakanımızın takvim uyarsa sıkıştırın talimatı var" ifadelerini kullandı.

 

ROTASYON NEDEN İPTAL EDİLDİ? 

 

Aydoğdu, öğretmenlere zorunlu rotasyonun uygulamasının neden iptal edildiğini de anlattı:

 

"Simülasyon sonucunda 10 bin öğretmenimiz yer değiştirirken 4 bin 900 öğretmenimize yer bulamadık. Yer değiştireyim derken mağdur edeceğiz endişesiyle iptal edildi."

 ATAMA KONTENJANLARI AÇIKLANDI?
 


Öğretmen atamaları için beklenen kontenjanlar açıklandı. Atama bekleyen yaklaşık 40 bin öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı’nın meb.gov.tr isimli resmi web sitesinden açıklanan, öğretmen atamalarına ilişkin kadro alımlarına başlandı. 18 Eylül’e kadar başvurular devam edecek.  35 Bin Öğretmene Kadro Çıktı!  Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama Kontenjanlarını açıklamak için Torba kanununun meclisten geçmesini belirttiğini söylemişti. Torba Yasa meclis tarafından onay alınca öğretmen atamaları için kırmızı alarm verildi ve düğmeye basıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’na öğretmen atamaları için 35 bin kadro verilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı ise kendisine verilen bu rakama 5 bin kişi hakkı daha ekleyerek bu yıl öğretmen atama kadrosunu 40 bin rakamına ulaştırdı. 2014 öğretmen ödenekleri açıklandı ve gözler Çankaya’ya çevrildi. 2014–2015 yılları için geçerli olan ödenek miktarı 850 TL olarak belirlendi. Öğretmen atamaları ile ilgili kanunun resmi olarak yayınlanmasından sonra gözler yeniden Meclise çevrilecek.


2014-KPSS branş bazında sıralamalar ile ilgili olarak Merkezimize yapılan başvurular nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

 

2014-KPSS Lisans sınavına giren adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, 11 Ağustos 2014 tarihinde ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılarak adaylar bilgilendirilmiştir.

 

Branş bazında sıralamalar, adayların Aday İşlemleri Sisteminde yer alan lisans alanlarına göre belirlendiğinden Aday İşlemleri Sistemindeki eğitim bilgilerinde yapılan ekleme/güncelleme işlemleri, adayların branş bazında sıralamalarını değiştirebilmektedir.

 

2015-KPSS başvuruları sırasında 2014-KPSS’ye de giren yaklaşık 5.000 aday, başvuru merkezlerine yeni belgeleri ile başvurarak sistem üzerinde bulunan lisans eğitim bilgilerini güncellemişlerdir. Bu bilgiler, çift ana dalda ve özellikle açık öğretim olmak üzere ikinci bir lisans programında öğrenimine devam eden/öğrenimini tamamlayan adaylar tarafından yapılan yeni bildirimler sonucu güncellenmiştir. Bu bildirimler sonucu oluşan branş bazındaki sıralamalar, 2015-KPSS başvuruları tamamlandıktan sonra 22 Mayıs 2015 tarihinde, Aday İşlemleri Sistemine güncel hali ile yansıtılmıştır.

 

Öğrenim bilgilerindeki yeni bildirimlerin, branş bazında sıralamaları değiştirmesi sınav sonucu oluşan puanlarını etkilemediğinden 2014-KPSS değerlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra adaylara duyurulan sınav puanlarında hiçbir aday için herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.

 

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını daha gerçekçi ve güncel bilgiler ışığında değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Yerleştirme/atama süreçlerinde ilgili alanda sınava giren tüm adayların değil sadece mezun olanların puanlarının dikkate alındığı göz önünde bulundurulmalıdır. 

Kaynak: NTV

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR