Öğrenciysen bu haber tam senlik

Üniversite eğitimi için gelen öğrencilerin bütçelerine katkı sağlamak, öğrencilik hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti veriyor.

Öğrenciysen bu haber tam senlik
Bu içerik 1739 kez okundu.

Başkent’in bir eğitim kenti olması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından gelenek haline getirilen hizmet, eğitim dönemleri içinde uygulanıyor. Böylece çamaşır yıkama ve ütü sıkıntısından kurtulan öğrenciler, derslerine ve sosyal etkinliklerine daha çok zaman ayırma fırsatı buluyorlar.

-11 BİN 658 ÖĞRENCİNİN 5 MİLYON GİYSİSİ YIKANDI 
Bugüne kadar 5 milyon giysinin yıkandığı Beşevler ve Kurtuluş'taki çamaşır yıkama merkezlerinden, 2005 yılından beri 12 bin üniversite öğrencisi faydalandı.
İhtiyaçları doğrultusunda mesai saatleri içinde istedikleri zaman giysilerini getirebilen öğrenciler hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir temizlik malzemesi getirmeden çamaşırlarını yıkatabiliyor. Öğrencilerin makineye yerleştirilen çamaşırları, merkez çalışanları tarafından yıkanıyor, kurutuluyor ve ütülenmiş şekilde öğrencilere teslim ediliyor. Çamaşırını kendisi yıkamak isteyen öğrencilerin bu talepleri de yerine getiriliyor. 
Giysi yıkama hizmeti almak için Ankara’da eğitim veren üniversitelerden birinde okuyor olmak yeterli oluyor. Öğrencinin, başlangıçta bir kerelik öğrenci kimliği fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 resim ve her yıl yenilenmek üzere üniversite öğrenci belgesinin aslı ile kayıt yaptırması gerekiyor.

GİYSİ YIKAMA MERKEZLERİ:
-----------------------------------------------
-Beşevler Giysi Yıkama Merkezi
Adres : 1. Cad. 58. Sok. No:12/A Beşevler
Telefon: (0312) 222 81 85
-Kurtuluş Giysi Yıkama Merkezi
Adres : Cemal Gürsel Cad. Ozanlar Sk. No: 6-10 Kurtuluş 
Telefon : (0312) 431 28 38

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR