Öğrenciler müjde yarıyıl tatili 30 gün olacak!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen bir haber hem öğrencileri hem de velileri çok sevindirdi. Milli Eğitim Bakanlığı yarıyıl tatilini 15 günden 30 güne çıkarmaya hazırlanıyor. Bakanlığın üzerinde çalıştığı karar yakında açıklanacak. Yarıyıl tatili planlandığı tarihten 9 gün sonra başlayacak. Yarıyıl tatilinin 22 Ocak günü değil 31 Ocak günü başlayacağı ve 1 Şubat günü sona ereceği gündeme geldi. Yaz tatili de 2,5 düşürülecek.

Öğrenciler müjde yarıyıl tatili 30 gün olacak!
Bu içerik 1424 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan milyonlarca öğrencinin yüzünü güldürecek bir haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığı yarıyıl tatilini 15 günden 30 güne çıkarmaya hazırlanıyor. Sömestr tatiline çok az bir zaman kala Milli Eğitim Bakanlığı yarıyıl tatilinin süresini değiştirmeye karar verdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı yarıyıl tatilini 1 aya çıkartıp yaz tatilini 2,5 aya düşürecek. 15 gün daha uzatılacak olan yarıyıl tatilinin 31 Ocak günü başlayıp 1 Şubat günü son bulması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı bu karar ile birlikte kış turizmi de olumlu etkilenecek. 

Milyonlarca öğrenciyi etkileyecek olan bu kararın bu yıl uygulanmayacağı açıklandı. MEB 2015 iş takviminin yayınlanmış olması nedeni ile yarıyıl tatili 2016-2017 Eğitim ve öğretim yılında uygulanmaya konulacak. 2015 MEB iş takvimine göre bu yıl ki yarı tatil 22 Ocak günü başlayacak. 15 günlük yarıyıl tatilinin 8 Şubat Pazartesi günü sona ereceği açıklandı. Okullar 10 Haziran 2016 tarihinde yaz tatiline girecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR