Neden isim ve sayıları açıklanmıyor?

Dağlıca'daki şehit sayısı henüz açıklanmadı.

Neden isim ve sayıları açıklanmıyor?
Bu içerik 611 kez okundu.

Hain PKK tarafından iki zırhlı araca düzenlenen mayınlı saldırıda çok sayıda askerimizin şehit olduğu ve yaralı askerlerimizin bulunduğu açıklandı. Bugün akşam saat 21:00'de gerçekleşen elem olayda 17 askerimizin ve bir tabur komutanının şehit olduğu iddia edildi. TSK şehit sayısını ve şehit askerlerimizin kimliklerini ailelerin teşhisinden sonra açıklayacağını duyurdu.

 

Hakkari'nin Dağlıca ilçesinde bugün askerlerimize yönelik korkunç bir saldırı gerçekleştirildi. Hakkari'nin Dağlıca ilçesinde askeri araç geçişinde PKK tarafından tuzaklanan mayınlar patlatıldı. Mayınların patlatılmasının ardından çok sayıda askerimizin şehit olduğu ve yaralı pek çok askerimizin bulunduğu bildirildi.

 

Hakkari'nin Dağlıca ilçesinde bugün hain PKK tarafından askerlerimize korkunç bir saldırı gerçekleştirildi. Dağlıca'da askeri araç geçişinde kahrolası hain PKK militanları uzaktan kumanda ile mayını patlattılar. Mayının patlamasının ardından askerlerimiz ile soysuz PKK'lılar arasında çatışma başladığı bildirildi. Hakkari Dağlıca'daki mayın patlamasının ardından halen devam eden çatışmada çok sayıda askerimizin şehit olduğu ve yaralı askerlerimizin bulunduğu bildirildi. Dağlıca'da şehit olan askerlerimizin sayısı ve isimleri açıklanmadı.

 

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada şehitler ve yaralılar olduğu bildiriliyor.

 

16 ASKERİMİZİN ŞEHİT OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

Hakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde PKK’nın düzenlediği saldırı sonrası çatışma çıktı. Çatışmada ilk bilgilere göre biri yarbay 16 asker şehit!

 

Bölgeden alınan bilgilere göre mayınların patlatıldığı sırada zırhlı araçlardan biri patlamanın etkisi ile uçuruma yuvarlandı. Araçta,  içindeki tabur komutanı ile birlikte 11 kişiden kurtulan olmadı.

 

BÖLGEDE ÇATIŞMA SÜRÜYOR

 

Mayınlı tuzağın ardından bölgedeki çatışma sürüyor. Alınan bilgilere göre 450-500 kişilik PKK’lı grup çember içine alındı. Çok sayıda askerin yaralandığı gelen bilgiler arasında.

 

Çatışma akşam saatlerinde Yüksekova’nın Dağlıca bölgesinde oldu. Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında PKK, döşediği mayını uzaktan kumanda ile patlattı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan operasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle şehit ve yaralıların olduğu bildiriliyor. Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi.

 

 

 

Olay, bugün akşam saatlerine doğru Yüksekova’nın Dağlıca bölgesinde meydana geldi. Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK’lılar tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan operasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle şehit ve yaralıların olduğu bildiriliyor. Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi. 

 

 

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lılar tarafından patlatıldı. Meydana gelen patlama ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmalarda şehit ve yaralıların olduğu belirtildi.

 

Olay, bugün akşam saatlerine doğru Yüksekova'nın Dağlıca bölgesinde meydana geldi. Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK'lılar tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan oherasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle yaralılarn olduğu belirtildi. Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi.

HAKKARİ VALİSİ CANBOLAT: ŞEHİT VE YARALILAR VAR

İhlas Haber Ajansı'nın telefonla ulaştığı Hakkari Valisi Yakup Canbolat şehit ve yaralıların olduğunu söyledi.

Dağlıca'da 3 günden bu yana devam eden çatışma bölgesine giden Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç'ın (TTZA) geçişi sırasında patlama meydana geldi. İHA'nın telefonla ulaştığı Hakkari Valisi Yakup Canbolat şehit ve yaralıların olduğunu söyledi.

Başbakan Davutoğlu programını yarıda kesip Ankara'ya dönüyor.

Şehit sayısının 10'un üzerinde olduğu haberleri geliyor fakat resmi bir bilgi henüz yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'dan Ankara'ya dönüşünün ardından Başbakanlık Resmi Konutu'nda güvenlik birimlerinin yetkilileriyle toplantı gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zırhlı araçlara mayınlı saldırı yapıldı

 

KAÇ TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ?

 

Kaç PKK'lı öldürüldü? 7 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Türkiye büyük bir kaosun içine çekildi. 57 günden bu yana Türkiye'de kan ve gözyaşı bir an olsun durmuyor. 57 günd 69 asker ve polisimiz şehit edildi. Her yeni günde gelen şehit haberlerinin ardından kaç teröristin öldürüldüğü merak ediliyor. TSK'dan gelen açıklamaya göre 944 teröristin öldürüldüğü 880 teröristin ise yaralandığı bildirildi. Yarın meclise gelecek olan Irak-Suriye tezkeresi ile IŞİD ve PKK'ya hem kara hemde hava operasyonları başlayacak. Tezkere ile birlikte PKK ve IŞİD'e ciddi bir darbe vurulacağı gündeme geldi.

 

Güvenlik güçleri, terör örgütlerinin Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik saldırılarına, düzenlenen operasyonlarla karşılık verdi. 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 944 terörist etkisiz hale getirildi.

 

KCK'nın temmuz ayında "barajlar ve baraj inşasında kullanılan araçların hedef alınacağını" açıklamasının ardından terör örgütü PKK ile gençlik yapılanması YDG-H ve terör örgütü DHKP-C, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere ülke genelinde barış ve huzur ortamını bozan eylemlerine devam ediyor.

 

Son 57 gündeki (7 Temmuz-1 Eylül) terör saldırılarında, Malazgirt Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken'in de aralarında bulunduğu 69 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit edildi, biri İran uyruklu 20 kişi hayatını kaybetti, 3'ü İran uyruklu 274 kişi yaralandı.

 

Teröristlerce çoğunluğu tırlardan oluşan 249 araç ateşe verildi. Bu süreçteki çatışmalarda 111 terörist etkisiz hale getirildi, 14'ü yaralı 27 terörist yakalandı.

 

Yurtiçindeki operasyonlar

 

Büyük bölümü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye olmak üzere, DAİŞ ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik pek çok ilde 24 Temmuz'dan bu yana gerçekleştirilen operasyonlarda 2 bin 253 kişi gözaltına alındı, bunlardan 574'ü tutuklandı.

 

TSK'nın hava operasyonları

 

Güvenlik güçlerinin 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği operasyonlarda 944 terörist etkisiz hale getirildi.

 

Hava operasyonları sonucu yurtdışında yaklaşık 580 teröristin, yurtiçindeki operasyonlarda da 250-300 teröristin yaralandığı tespit edildi.

 

Hava operasyonlarının yanı sıra güvenlik güçleri, tank ve top atışlarıyla da terör örgütü mensuplarına büyük zayiat verdirdi.

 

Terör örgütü PKK, ölen teröristlerin bazılarının cesetlerini yanında götürüyor, bazı teröristlerin cesetleri ise oldukları yerde bırakılıyor.

 

Son 24 saatte yaşananlar

 

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde SODES programı kapsamında nakış, dikiş, aile destek merkezi ve anaokulu olarak kullanılan binaya terör örgütü PKK yandaşlarınca molotofkokteyli ile saldırıda bulunuldu.

 

Bitlis'te yol kesen terör örgütü PKK mensupları, Çeltikli Jandarma Karakol Komutanlığı kantinine malzeme taşıyan kamyoneti ateşe verdi.

 

Mardin'in Nusaybin ilçesinde sözde "özerklik" açıklamasına ilişkin gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve savcının itirazı üzerine tekrar yakalanan Nusaybin Belediye Başkanı Kaya ve DBP İlçe Eş Başkanı Algan "Terör örgütüne üye olmak suçundan" tutuklandı.

 

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Tekeli 2. Hudut Tabur Komutanlığına, terör örgütü PKK mensuplarınca uzun namlulu silah ve roketatarlı saldırı düzenlendi.

 

Diyarbakır'ın Kulp ve Lice ilçeleri arasında karayolunu kesen terör örgütü PKK mensupları, durmayan bir araca ateş etti. Saldırıda araçtaki doktor Abdullah Birol hayatını kaybetti.

 

Kars'ta terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna bomba yapımı ve yaşam malzemesi götürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında bir devlet memurunun da bulunduğu üç kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Şırnak'ta terör örgütü PKK'dan kaçan 7 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.

 

Şırnak'ta, askeri araca teröristlerce düzenlenen saldırıda 2 asker hafif şekilde yaralandı.

 

Iğdır'ın Karakoyun ilçesinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca açılan ateş sonucu polis memuru Olgun Kurbanoğlu şehit oldu.

 

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde terör örgütü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.

 

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü binasını ateşe veren, sokağa hendek ve barikat kurarak güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldıran terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada, örgüt mensuplarından biri olduğu değerlendiren kişi hayatını kaybetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR