Muhteşem Kutlu Doğum Programı

İlahi grupları ve sema gösterilerinin yer aldığı programa ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, konuşmacı olarak katıldı.

Muhteşem Kutlu Doğum Programı
Bu içerik 1688 kez okundu.

Belediye Kutlu Doğum Özel Programı büyük beğeniyle gerçekleştirildi.

Programda Polatlı Müftülüğü Çarşı Cami Hafızı Süleyman Ömür, Kuranı Kerim okudu.  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kursiyerlerinden oluşan minik ilahi grubu ve Ensar Kardeşler ilahi grubu sahne aldı,  ayrıca semazen gösterisi gerçekleştirildi.  Daha sonra Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Hz. Peygamberin hayatından kesitler sundu.

Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, selamlama konuşması yaptı.

Başkan Yıldızkaya, Hz Peygamberin İnsanlığın iflas ettiği, karanlığın hakim olduğu, adaletin tükendiği bir anda ‘Emin’ kişiliği ve sade yaşamı ile insanlık için yeni bir dönemi, yeni bir baharı açtığını söyledi.

 Yıldızkaya, ‘’Hz. Peygamber insanlığın iflas ettiği, karanlığın en koyu anında bir güneş gibi gönderildi… O, Devletin malına, fakir fukaranın hakkına yetim ve öksüzün hakkına el sürmedi. O kuldu ama hiç kul hakkı yemedi.  Allah’tan başka hiçbir güç karşısında eğilmedi teslim olmadı… Hz. Muhammet’ten 1400 yıl sonra İslam coğrafyasının ve İslam ümmetinin hali içler acısıdır.  Müslüman olduğu iddiası ile yüzde 99’u Müslüman bir ülkenin, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başkentinde bomba patlatarak günahsız ve masumların kanını dökmenin izahı mümkün müdür? Bunun neresi bir insanı öldüren insanlığı öldürmüş gibidir hadisine uygundur. Maalesef kendini Müslüman sayanların terörü, İslam düşmanlarından çok daha fazla zarar veriyor.  İslam toplumunun en ciddi sorunu ve açmazı peygamberini tam olarak anlayamaması ve hurafelerin onun önüne geçmesidir.’’ dedi.

-BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE SIM SIKI SARILIN-

 İslam’ın sancağının yeniden Anadolu’dan şahlanacağını belirten Yıldızkaya, ‘’Türk Devletinin düşmesi İslam dünyasının düşmesi anlamına gelir. Bu sebeple Birlik ve beraberliğimize sım sıkı sarılalım’’ diye konuştu.

 Polatlılıların yoğun ilgi gösterdiği programda Nihat Hatipoğlu,  Peygamber Efendimizin (SAV) hayatını kendine has tarzıyla anlattı.

Peygamber Efendimizin hayatından çeşitli örnekler veren Hatipoğlu, anne, babalara seslenerek çocuklarına Peygamber hayatını ve ahlakını anlatmaları gerektiğini ifade etti. .

Katılımcılardan bir kez daha kendi ibadet hayatlarını gözden geçirmelerini isteyen Hatipoğlu, Allah’ın huzuruna eli boş gitmemek için namaz kılmayanların bu akşam namaza başlamalarını önerdi. Hatipoğlu, konuşmalarını dua ederek tamamladı.

Konferansın ardından Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, ilahi gurupları ve semazenlere çiçek takdim etti.

Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen programa vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve eşi Şaduman Yıldızkaya, Belediye Meclisi üyeleri,  sivil toplum örgütlerinin başkan ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR