Muğlada kurban bayramı yoğun geçti

Kurban Bayramı’nda resmi olarak çalışan mezbahalar ve kesim alanlarında toplam 280 adet büyükbaş hayvan ve 1019 adet küçükbaş hayvan kesimi yapıldı.

Muğlada kurban bayramı yoğun geçti
Bu içerik 915 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Muğla ili genelinde Kurban Bayramı’nda resmi olarak çalışan mezbahalar ve kesim alanlarında toplam 280 adet büyükbaş hayvan ve 1019 adet küçükbaş hayvan kesimi İl Kurban Hizmetleri Komisyonu kararlarına uygun, kapalı alanlarda ve veteriner hekim kontrolünde kesildiğini açıkladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç, Kurban Bayramı’nda Muğla ilinin tamamında vatandaşların mağdur edilmeden standartlara uygun alanlarda kurbanlıklarını kestirdiklerini, vatandaşların istek ve taleplerine göre kurbanlıkların teslim edildiğini söyledi. Hacı Koç; “Kurban Bayramı’nda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından İşletme Onay Belgeli ve Güvenilir ve Hijyenik Gıda Üretildiği anlamına gelen ISO:22000 kalite belgeli Marmaris, Menteşe, Milas, Fethiye Mezbahalarımız ile bayram süresince düzenleme ve temizliği yapılan Dalaman, Kavaklıdere, Yatağan, Bodrum Mezbahalarımızda ve Datça’da yeni kurulan kurban kesim ünitesinde sertifikalı kesiciler tarafından Veteriner Hekimler kontrolünde hizmet verilmiştir.

Ayrıca kurbanlıklar Düğerek ve Bayır hayvan pazarlarından Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçlarla ücretsiz taşınarak vatandaşların mezbaha ve kesim alanlarına ulaşımı sağlanmış ve kesimlerin bu alanlar dışında yapılmasının önüne geçilmeye çalışılmıştır.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR