Migrene botokslu çözüm!

Pek çok kişinin hayatını zindan eden migrene yeni bir tedavi yöntemi bulundu. Türk Nöroloji Derneği (TND) Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Prof. Dr. Yeşim Gülşen Parman 15 günden fazla süren migren ağrıları için botoks tedavisi uygulandığını açıkladı.

Migrene botokslu çözüm!
Bu içerik 1553 kez okundu.

Milyonlarca kişinin korkulu rüyası haline gelen migrenden kurtulmak artık çok kolay. Migren ağrıları yüzünden günlerce uyuyamayan hatta çalışamayan pek çok kişinin migren sorunu botoks uygulaması ile son bulacak. Türk Nöroloji Derneği (TND) Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Prof. Dr. Yeşim Gülşen Parman 15 günden fazla süren migren ağrıları için botoks uygulaması yapıldığını ve migren sorununun ortadan kaldırıldığını açıkladı. 

Gülşen Parman migrenin bugüne kadar kesin bir tedavisinin olduğunu söyleyerek botoks uygulamasının hastalarda olumlu sonuç verdiğini söyledi. Pek çok kişinin güzelleşmek için kullandığı botoksun 1980 yılında nörolojinin kullanımına girdiğini söyleyen Parman migren tedavisinde botoksun oldukça etkili olduğunu söyledi. 

Parman, botoksun aşırı kasılan göz ve boyun kaslarının tedavisinde, hareket bozukluklarında ve istemsiz hareketlerin çözümünde kullanıldığını söyledi. 

Parman sözlerini şöyle sürdürdü: "İlerleyen yıllarda, botoks adalelerin aşırı derecede kasılması, sertleşmesi ve istem dışı spazmların oluşması şeklinde seyreden spastisite tedavisinde de olumlu sonuçlar verdi. 2000'li yıllarda, enjeksiyon yaptıkça görüldü ki hastaların ağrıları diniyor, baskılanıyor. O zaman botoks ağrı tedavisinde de kullanılmaya başlandı. Botoks yüzde tedavi edici olarak uygulandığında görüldü ki yüzdeki çizgiler de ortadan kalkıyor, o zamandan sonra da güzellik için kullanım dönemi başladı." dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR