Kültür gezileri başladı, kayıtlar devam ediyor...

7 bin kişiyi Çanakkale ve Konya’da, ecdadıyla buluşturuyor

Kültür gezileri başladı, kayıtlar devam ediyor...
Bu içerik 1417 kez okundu.

Her yıl binlerce kişiyi Çanakkale ve Konya’ya kültür gezisine götüren Etimesgut Belediyesi, bu yıl 7 bin Etimesgutlu'yu daha kahraman ecdadıyla buluşturuyor. Kültür gezileri kapsamında bu yıl 3 bin 500 kişi daha kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale'yi ziyaret etme imkanı bulacak. 3 bin 500 kişi de hoşgörü diyarı Mevlana'yı ziyaret için Konya'ya götürülecek. Son 5 yılda Çanakkale ve Konya'yı ziyaret eden Etimesgut'lu sayısı 70 bine ulaşacak.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Kültür gezileri daha önce bu hizmetten yararlanmayan, Etimesgut'ta ikamet edenleri kapsıyor. Kayıt işlemleri için nüfus cüzdan fotokopisi yeterli oluyor. Gezilere katılmak isteyenler, Etimesgut Belediyesi Kültür Müdürlüğü'ne müracaat edebilecekler.

TARİHİMİZİ ÖĞRENMELİYİZ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, her yıl düzenledikleri kültürel gezileri çok önemsediklerini belirterek, "Birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi daha da pekiştirmek için şanlı tarihimizi iyi bilmek gerekiyor.

Çanakkale destanının yazıldığı o toprakları herkes ziyaret etmeli, o duyguyu, o ruhu yaşamalı. Hoşgörü timsali Mevlana diyarı Konya'da manevi açıdan çok önemli bir yer tutuyor, Konya’yı da herkes ziyaret etmeli, Mevlana'nın dünya görüşlerinden feyz almalıdır. Belediye olarak bu iki şehrimize her yıl kültürel geziler düzenliyoruz. Hemşehrilerimizin buraları gezip görmelerini sağlıyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR