Kuaförlük kurslarına büyük ilgi

Etimesgut Belediyesi, etiSEM Merkez binada açılan kuaförlük kursunda 30 kadın eğitim görüyor.

Kuaförlük kurslarına büyük ilgi
Bu içerik 1626 kez okundu.

Usta kuaför eğitmeni tarafından verilen kursta, kursiyerler işin püf noktalarını öğreniyorlar. Geleceğin kuaförleri, öğretmenlerini önce can kulağıyla dinliyorlar daha sonra öğrendiklerini harfiyen uyguluyorlar. etiSEM kursu için oluşturulan Kuaför Eğitim Atölyesi’nde makas, tarak ve fön sesleri hiç eksik olmuyor. Kursiyerlerin tamamı daha önce tecrübesi olmayan, ilk kez eline makas alan bayanlardan oluşuyor. Kursiyerler, haftanın 5 günü kursa katılıyorlar. 9 ay sonunda 720 ders saatini tamamlayarak kuaförlük mesleğini öğrenen bayanlar, MEB onaylı sertifikalarını almaya hak kazanıyorlar.

MESLEK SAHİBİ OLACAKLAR

Evde oturmak yerine meslek sahibi olmak istediklerini belirten kursiyerler, “Kuaförlük, iş bulma alanı fazla ve bizim için ideal bir meslek. Mahallemize de böyle bir ücretsiz kurs açıldığı için hemen kayıt olduk. Kısa sürede meslek sahibi olarak kendi iş yerimizi açmak ve para kazanmak istiyoruz. Bizlere bu imkanı sunan belediye başkanım Enver Demirel’e teşekkür ederiz” değerlendirmesinde bulundular.

Diğer yandan etiSEM merkez binada yalnızca bayan kuaförlük kursu bulunmuyor.

Erkek berberliği kursu için de haftada 3 gün, günde 4 saat ders programı uygulanıyor. Bu kursa da 30 erkek kursiyer katılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR