İstasyon caddesi köstebek yuvası gibi

Etimesgut'un bitmeyen çilesinin çözümü, köprü yada alternatif yoldan ziyade köstebek yuvasına dönen yolun düzeltilmesi.

İstasyon caddesi köstebek yuvası gibi
Bu içerik 757 kez okundu.

Uzun zamandır alternatif yollar, genişleyen yollar, son on yılda Eskişehir yolu 4 kere genişletildi. şeritler açıldı, alternatif yollabirlikte baya genişledi.

Çözümüyse hep genişlemekte aradılar.

Bu gün bazı basın yayın organlarınada çıkan haberlerde, "İstasyon  çilesine 2 öneri Büyükşehir ve Etimesgut belediyeleri, günde 100 bin aracın ‘tampon tampona’ ilerlediği 4.5 kilometrelik İstasyon Caddesi’nin trafik çilesini bitirmek için düğmeye bastı. Trafik sorununu ‘alternatif’ yol ile aşmayı amaçlayan belediyeler, 2 proje üzerinde duruyor."

Aslında sadece bir saatte trafik oluyor, trafikte bir kaç ufak düzenlemeyle burası düzelir

Caddede bulunan trafik ışıklarında ne bir polis ne bir kamera var! Trafik ışıklarında ne dolmuşçu, ne otobüsçü, ne de taksiciler uyoyur. Bu caddede trafiğin pik yaptığı saatlerde bir tek polis bile görevlendirilse, tam ışıklarda taksi, dolmuş ve otobüslerin kanunsuzca durması engellense yolda zaten sıkıntı kalmaz. 

Vatandaş ilgisizlikten şikayetçi. Tam ışıklarda, bütün dolmuş ve taksiciler yolcu indirip bindiriyor, pik saatlerde burada bir intizam olsa ne yola gerek var ne genişlemeye diye tepki gösteren vatandaş, binaların kamulaştırılmasının bir anlamı yok, bu ancak rant ve külfete neden olur açıklamalarında bulundular.

Ayrıca istasyon caddesi onyıllardır, asfalt atılamayan, bakılamayan, kazılıp günlerce bırakılan bir yol, Etimesgut belediyesinin değil büyükşehirin yapması gereken bir yol diyen bölge insanı ve yolu kullananlar, köstebek yuvası gibi, kapaklar bile hiç düzeltilmiyor, diyerek tepki gösterdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR