İstanbul’daki terör operasyonunda flaş gelişme

İstanbul’da terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda dün adliyeye sevk edilen 15 şüpheliden 3’ü IŞİD, 2’si ise PKK üyeliğinden tutuklandı. 10 şüpheli ise serbest bırakıldı. Yurt genelinde terör örgütlerine yönelik başlatılan...

İstanbul’daki terör operasyonunda flaş gelişme
Bu içerik 453 kez okundu.
İstanbul’da terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda dün adliyeye sevk edilen 15 şüpheliden 3’ü IŞİD, 2’si ise PKK üyeliğinden tutuklandı. 10 şüpheli ise serbest bırakıldı.
Yurt genelinde terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında İstanbul’da gözaltına alınan ve PKK üyeliği ile suçlanan 10 kişi ile IŞİD üyeliği ile suçlanan 5 kişi dün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.
Savcılık tarafından sorgulanan şüphelilerden PKK üyeliği ile suçlanan 10 şüpheliden 8’i ile IŞİD üyeliği ile suçlanan 5 kişi tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.
Nöbetçi Hakimlik huzuruna çıkarılan ve PKK üyeliği ile suçlanan 8 şüpheliden 2’si örgüt üyeliği suçlaması ile tutuklandı. Hakimlik PKK üyeliği ile suçlanan 6 şüpheliyi ise serbest bıraktı.
Mahkemeye IŞİD üyeliği suçlamasıyla sevk edilen 5 kişiden ise IŞİD’in İstanbul emiri olduğu öne sürülen Abdullah Abdullayev’inde aralarında bulunduğu 3’ü tutuklandı. Hakimlik 2 kişiyi ise serbest bıraktı.

7 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI
Terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlar kapsamında hafta sonundan itibaren Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilen 31 kişiden ‘Ebu Hanzala’ kod isimli Halis Bayuncuk’un da bulunduğu 4 kişi IŞİD, 3 kişi ise PKK terör örgütü üyeliğinden tutuklanmıştı.
(İHA)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR