İstanbul Valiliği yarınki yürüyüşe izin vermedi

İstanbul Valiliği, yarın yapılması planlanan ‘Büyük Barış Yürüyüşü’ne izin vermedi. İstanbul Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Bazı basın organları ve sosyal medyada yer alan yürüyüş ve toplanma çağrılarına...

İstanbul Valiliği yarınki yürüyüşe izin vermedi
Bu içerik 468 kez okundu.
İstanbul Valiliği, yarın yapılması planlanan ‘Büyük Barış Yürüyüşü’ne izin vermedi.
İstanbul Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Bazı basın organları ve sosyal medyada yer alan yürüyüş ve toplanma çağrılarına ilişkin olarak başta HDP İstanbul İl Başkanlığı olmak üzere siyasi partiler, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri temsilcileri tarafından; 26.07.2015 Pazar Günü saat 16:00’da, Beyoğlu ilçesi Tepebaşından Aksaray Metro Meydanına kadar yürüyüş ve akabinde basın açıklaması düzenleme talebi 24.07.2015 tarihli dilekçe ile Valiliğimize iletilmiştir. Tarafımıza yapılan başvuru 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa göre belirlenen usullere uymamakla birlikte, ilimizde bu kanuna göre Avrupa Yakası ve Anadolu Yakasında dörder adet olmak üzere toplam sekiz adet gösteri yürüyüşü ve açık yer toplantıları düzenlenebilecek alan belirlenmiş ve kamuoyuna ilan edilmiştir.
Yürüyüş tertip edilmek üzere Valiliğimizden talep edilen Beyoğlu Tepebaşı ile Aksaray Metro Meydanı arası, 2015 yılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri alanları içerisinde yer almamaktadır” denildi.
Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen terör olayları nedeniyle provokatif eylemlere mahal verilebileceği için İstanbul’da başta eyleme katılacak vatandaşların güvenliği olmak üzere halkın güvenliğinin tehlikeye düşmemesi, kamu güvenliği ve esenliğinin bozulmaması, bölgedeki yoğun trafik seyrinin engellenerek vatandaşların karşı karşıya kalacağı mağduriyetlerin önlenmesi gerekçeleriyle talebin uygun görülmediği ifade edilerek, “Değişik gerekçeler bahane edilerek, yasaların müsaade etmediği alanlarda kanun dışı gösteri ve toplantılara katılma yönünde yapılan çağrılara halkımızın bundan önce olduğu gibi bundan sonra da itibar etmeyeceğine inanıyoruz. Bu vesileyle terör saldırılarında şehit olan asker ve polislerimiz ile hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz” açıklaması yapıldı.
(İHA)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR